Більше не доведеться замінювати батарейки: у США представили інноваційну технологію сонячних елементів живлення

Нова передова технологія сонячних батарей, розроблена каліфорнійською компанією Ambient Photonics, обіцяє повністю змінити підхід до енергопостачання гаджетів.

Елементи, здатні заряджатися навіть за слабкого освітлення в приміщенні, надають енергію для пристроїв, як-от пульти від телевізора і комп’ютерні миші, і обіцяють позбутися необхідності використання батарей.

Технологію було представлено на виставці CES 2024, де Ambient Photonics оголосила про співпрацю з Google для впровадження цієї інноваційної технології в новий споживчий продукт, який з’явиться на ринку приблизно 2024 року.

Однією з ключових переваг нових сонячних елементів є їхня двосторонність — вони здатні збирати та генерувати енергію з обох боків. Це дозволяє їм забезпечувати достатньо енергії для живлення домашніх електронних пристроїв. Раніше представлені елементи мали односторонню ефективність, але нова технологія збирає втричі більше світла порівняно з аналогами.

Сонячні елементи натхненні фотосинтезом і містять світлочутливі молекули барвників, перетворюючи фотони на електрони та створюючи різницю зарядів, що призводить до виробництва електроенергії. Цей метод, заснований на хімічному складі барвників, забезпечує високу питому потужність.

Ця інноваційна технологія не тільки обіцяє змінити ландшафт у сфері енергопостачання гаджетів, але також може значно знизити кількість електронних відходів, пов’язаних із використанням одноразових батарей. Ambient Photonics стверджує, що їхня технологія придатна для масового ринку електроніки і може розв’язати проблему недостатньої енергії за слабкого освітлення, характерну для низки традиційних фотоелектричних рішень.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше