Японія дозволить безпілотникам працювати в мережах швидкісного 5G інтернету
Японська влада досі забороняла використовувати стандарти зв’язку 5G в авіації, включно з експлуатацією безпілотних літальних апаратів. Оскільки розвиток технічного прогресу неможливо ігнорувати, регулятори з весни цього року мають намір зняти подібне обмеження, відкривши можливість для передавання потокового відео з дронів з роздільною здатністю 4K мережами 5G.
На думку авторів ініціативи, на яку посилається видання Nikkei Asian Review, для державних служб можливість використання мереж 5G у поєднанні з дронами вельми важлива, оскільки вона дає змогу передавати в масштабі реального часу деталізовану картинку під час рятувальних і пошукових операцій. Японські острови схильні до стихійних лих через своє географічне розташування, тому цю потребу регулятори не змогли б ігнорувати нескінченно.
Обліт об’єктів інженерної інфраструктури з використанням дронів, що підтримують передачу відео мережами 5G, дасть змогу виявляти найменші конструктивні дефекти в будівлях і спорудах, запобігаючи значно більшому дефекту внаслідок втомлюваного руйнування або наслідків тих самих землетрусів. Трансляція спортивних заходів у високій роздільній здатності може слугувати прикладом іншого застосування такої техніки. Перш ніж дозволити використання мереж 5G під час експлуатації безпілотних літальних апаратів, уряд Японії має намір обмежити потужність сигналу, що ретранслюється цими літальними апаратами, а також урізати робочий діапазон доступних їм частот.
За даними YH Research, до 2025 року ємність ринку дронів із функцією зв’язку мережами 5G зросте з позаторішніх $120 млн до $697 млн. До 2029 року вона вже зросте втричі більше, ніж удвічі, до $2,23 млрд. У міру розвитку засобів повітряного доставляння вантажів безпілотниками використання діапазону мереж 5G, на думку фахівців, забезпечить вищу надійність зв’язку і запас для експансії подібних послуг.