Танець тіней: NASA показало приголомшливі кадри сонячного затемнення з космосу
Для спостерігачів із Землі повне сонячне затемнення 8 квітня 2024 року на вузькій смузі землі від Мексики до Канади тривало близько трьох хвилин, але з космосу все виглядало набагато масштабніше й довше. Жменька астронавтів і космонавтів могла довго спостерігати, як тінь Місяця рухається по лику Землі. Щоб це стало можливим завдяки тому, що орбіту МКС багаторазово змінювали останні кілька місяців.
NASA надало відео з борту МКС, в якому зібрані унікальні кадри спостереження за повним сонячним затемненням із космосу. Люди та їхні предки сотні тисяч років спостерігали це грандіозне і лякаюче явище тільки з одного ракурсу. Вихід людини в космос відкрив ще одну грань цього явища, а на будь-яку подію правильно дивитися під усіма можливими кутами – тільки так твориться наука.
Наступне повне затемнення над територією США відбудеться 2044 року. У NASA не хотіли упустити можливості показати людям проходження тіні Місяця по Землі просто зараз. Можливо, у 2044 році астронавти зможуть поглянути на нове затемнення зі ще більш дивовижного ракурсу – з території створеної на той час місячної бази.
Утім, у Європі повне затемнення трапиться набагато раніше – 2026 року. Його можна буде спостерігати з території Гренландії, Ісландії, Іспанії, та Португалії. Але це буде вже інша історія.