Apple першою отримає 2-нанометрові чіпи від TSMC

Apple стане першою компанією, яка отримає чіпи, виготовлені за майбутнім 2-нанометровим техпроцесом TSMC, повідомили у DigiTimes. За словами джерел видання, Apple “вважається першим клієнтом, який скористається цим технологічним процесом”.

Очікується, що TSMC почне виробляти 2-нм чіпи з другої половини 2025 року. Такі терміни, як “3 нм” і “2 нм”, відносяться до конкретної архітектури та правил проєктування, які TSMC використовує для сімейства мікросхем. Зменшення розміру вузла відповідає меншому розміру транзистора, тому більше транзисторів може поміститися на процесорі, що призводить до збільшення швидкості та більш ефективного енергоспоживання.

Цього року Apple перейшла на 3-нанометрові чіпи для своїх iPhone і Mac. Як чіп A17 Pro в моделях iPhone 15 Pro, так і чіпи серії M3 в комп’ютерах Mac побудовані на 3-нанометровому техпроцесі, що є оновленням у порівнянні з попереднім 5-нанометровим техпроцесом. Перехід від 5-нм технології до 3-нм приніс помітне збільшення швидкості графічного процесора на 20%, центрального процесора – на 10% і вдвічі швидший нейронний двигун в iPhone, а також аналогічні поліпшення в Mac.

TSMC будує два нових об’єкти для виробництва 2-нм чіпів і працює над отриманням дозволу на будівництво третього. TSMC зазвичай будує нові фабрики, коли їй потрібно збільшити виробничі потужності для виконання значних замовлень на чіпи, і TSMC розширюється в значній мірі для 2 нм технології. Перехід на 2 нм призведе до того, що TSMC перейде на польові транзистори GAAFET (gate-all-around field effect transistor – польові транзистори з затвором навколо затвора) з нанолистами замість FinFET, тому виробничий процес буде більш складним. GAAFET забезпечують вищу швидкість при меншому розмірі транзистора і нижчій робочій напрузі.

TSMC витрачає мільярди на ці зміни, і Apple також потрібно буде внести зміни в дизайн чіпів, щоб пристосувати їх до нової технології. Apple є основним клієнтом TSMC, і вона зазвичай першою отримує нові чіпи TSMC. Наприклад, у 2023 році Apple придбала всі 3-нанометрові чіпи TSMC для iPhone, iPad і Mac.

У проміжку між 3-нм і 2-нм вузлами TSMC представить кілька нових 3-нм вдосконалень. TSMC вже випустила мікросхеми N3E і N3P, які є вдосконаленими 3-нм техпроцесами, а також інші мікросхеми в роботі, такі як N3X для високопродуктивних обчислень і N3AE для автомобільних застосувань.

Ходять чутки, що TSMC вже починає роботу над більш досконалими 1,4-нанометровими чіпами, які, як очікується, вийдуть вже у 2027 році. Кажуть, що Apple прагне зарезервувати початкові виробничі потужності TSMC як для 1,4 нм, так і для 1 нм технологій.

Джерело itechua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше