Apple представила “нейрофотошоп” із відкритим вихідним кодом

Apple у співпраці з дослідниками з Каліфорнійського університету представила інноваційну нейромережу MGIE, яка дозволяє редагувати зображення, використовуючи природну мову. Новий підхід до редагування фотографій, представлений у рамках спільного проекту, відкриває можливості для зручної та інтуїтивно зрозумілої взаємодії із зображеннями без необхідності використання традиційних інструментів редагування.

Згідно з першими відгуками журналістів, нейромережа MGIE демонструє високу точність розуміння запитів і здатна виконувати різноманітні редакторські операції. Серед основних функцій MGIE:

  • Застосування фільтрів
  • Корекція кольору
  • Кадрування та поворот зображень
  • Редагування окремих об’єктів на фотографії
  • Корекція контрастності, яскравості та насиченості.

Цікаво, що нейромережа самостійно визначає об’єкти на фотографії та редагує їх відповідно до запиту користувача. Наприклад, користувач може попросити нейромережу зменшити розмір обличчя людини, посилити контрастність місяця та зробити кольори одягу менш яскравими.

Як один із тестів на нейромережу було надіслано фото із запитом “зробити небо трохи червонішим”. MGIE успішно інтерпретувала команду та видала результат, відповідний очікуванням користувачів.

На даний момент MGIE представлений як робоче демо на сайті компанії HuggingFace, де користувачі можуть випробувати його функціонал. Вихідний код нейромережі також доступний GitHub.

Попри відкритість і доступність технології, поки неясно, чи Apple використовуватиме мережу MGIE у своїх власних продуктах. Однак це рішення, що надає унікальні можливості для редагування зображень, може знайти широке застосування у різних сферах, пов’язаних із обробкою фотографій та графічним дизайном

Джерело itechua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше