Автогіганти об’єднуються, щоб протистояти Tesla та китайським конкурентам

Три великі автовиробники розглядають можливість об’єднання, щоб залишитися в грі серед жорсткої конкуренції з боку Tesla та китайських компаній – усі вони намагаються виробляти дешеві електромобілі.

Volkswagen, Renault і Stellantis розглядають можливе об’єднання для створення дешевших електромобілів, побоюючись, що це єдиний вихід.

Карлос Таварес, генеральний директор Stellantis, сказав Automotive News Europe, що існує «повне усвідомлення того, що в майбутньому компанії, які не зможуть протистояти китайській конкуренції, створять собі проблеми».

Ідеї, які розглядаються, варіюються від «об’єднання ресурсів для розвитку до об’єднання компаній за межами європейських кордонів для кращої конкуренції в змінах, що відбуваються лише раз у поколінні». За даними джерел, об’єднання станеться вже найближчим часом, протягом кількох місяців.

2024 рік створив низку перешкод, які вплинули на продажі електромобілів, і автовиробники кажуть, що виявилися неготовими до нових умов. Так, деякі уряди зменшили або скасували стимули для електромобілів. Наступним викликом є жорсткіші правила щодо викидів, які набудуть чинності в ЄС наступного року.

Генеральний директор Renault Лука де Мео запропонував створити «Airbus of autos» – об’єднання ресурсів Німеччини, Франції, Іспанії та Британії, щоб змагатися з конкурентами шляхом об’єднання трьох найбільших європейських автовиробників для створення дешевих електромобілів, і будувати їх у великому масштабі.

Раніше повідомлялось, що Volkswagen, Stellantis і Renault працюють над новими електромобілями за ціною до 25 тисяч євро.

Джерело uamotors

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше