“Бельбек” під ударом: аналізуємо, які літаки могли уразити ударами ATACMS
ЗСУ мають у своєму запасі далекобійні ракети ATACMS, якими в Криму нищать військові об’єкти та озброєння рашистів
Сили оборони України вночі 15 травня могли здійснити черговий удар по аеродрому російських окупаційних військ “Бельбек” у тимчасово окупованому Криму — офіційно інформація поки що не підтверджена, водночас у мережі є низка фото та відео з місця подій, які говорять про атаку на авіабазу.
Telegram-канал “Крымский ветер” відзначає, що основні вибухи в районі авіабази “Бельбек” пролунали орієнтовно о 01:55-01:56, згодом нібито було чутно детонацію боєприпасів. Також була й друга хвиля атаки, що тривала до 02:35. “Вибухи було чути у Євпаторії та у Бахчисарайському районі”, — відзначається у повідомленні.
Так зване “міноборони” рф традиційно відзвітувало, що “всі цілі були збиті”. Зокрема там стверджують, що нібито над Кримом вдалося знищити десять оперативно-тактичних ракет [йдеться про ATACMS], дві протирадіолокаційні ракети HARM і ще дві бомби AASM Hammer.
Fires continue to grow at Belbek Airbase in Russian occupied Crimea, after a large Ukrainian ATACMS strike tonight.
NASA’s FIRMS orbital fire monitoring system detected multiple large fires encompassing the southern part of the airfield over a two-hour period. pic.twitter.com/Tkmg65WwLs
— OSINTtechnical (@Osinttechnical) May 15, 2024
Водночас як повідомляє OSINT-фахівець @Osinttechnical у соцмережі X (раніше Twitter), то згідно з даними системи моніторингу пожеж NASA FIRMS вночі 15 квітня на авіабазі “Бельбек” протягом двох годин тривали декілька пожеж, орієнтовно у південній частині аеродрому.
Щодо літаків, які могли бути уражені, то раніше канал “КіберБорошно” демонстрував супутникові знімки за 31 березня, на яких можна детально роздивитися, де які літаки розташовані на цій авіабазі. Крім того, відзначається, що якісь ще літаки можуть перебувати в укриттях. Загалом (без урахування ймовірних машин в укриттях) на авіабазі можна нарахувати 24 літаки і шість гелікоптерів
Якщо порівняти ці знімки та мапу пожеж на території аеродрому після удару, то можна припустити, що ATACMS могли поцілити передусім у МиГ-31 — з поправкою, що все ж таки йдеться про супутникові знімки, яким вже понад два тижні.