Бельгія прискорює передачу Україні винищувачів F-16: перші літаки очікуються вже у 2024 році

Бельгія оголосила про прискорення постачання винищувачів F-16 Fighting Falcon Україні, заявивши, що перші літаки будуть передані до кінця 2024 року. Рішення, оголошене прем’єр-міністром Александром Де Кроо, було викликано посиленням дій РФ проти ЗСУ. Зараз в Бельгії знаходиться 53 літаки F-16, але точна кількість літаків, яка буде передана Україні, поки залишається невідомою.

F-16 Fighting Falcon — це американський легкий багатофункціональний винищувач, який відрізняється універсальністю та доступністю. На даний момент він знаходиться на озброєнні у 24 країнах.

Прем’єр-міністр Бельгії висловився на телеканалі VRT: “Ми вирішили передати весь парк F-16 Україні в середньостроковій перспективі”. Бельгія стає третьою країною ЄС, яка активно планує постачання винищувачів в Україну, наслідуючи приклад Нідерландів та Данії. Нещодавно також Норвегія заявила про передачу Україні своїх винищувачів F-16 в кількості 22 штук з різним станом придатності.

Міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер зазначив, що передача літаків відбудеться “якомога швидше”, причому це не становитиме загрози для обороноздатності та безпеки Бельгії. Раніше ходили чутки про те, що Бельгія могла б почати поставки цих винищувачів не раніше 2025 року.

Окрім F-16, Бельгія також планує постачати Україні засоби протиповітряної оборони, включаючи ракети, сумісні з винищувачами. Всі ці заходи фінансуються коштом заморожених російських активів, що в Бельгії складають близько 200 мільйонів євро.

Джерело BRF

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше