“Бенші” летить у тил: Україна використовує британські дрони-камікадзе (відео)

Велика Британія ще на початку 2023 року обирала найкращий далекобійний дрон-камікадзе для України з урахуванням реальних умов поля бою, цілей та значної потреби у кількості

У мережі з’явились перші відео з підтвердження того, що Україна використовує реактивні дрони Banshee Jet 80+ від QinetiQ для ударів по ворогу.

Й хоча намір Лондона передати далекобійні дрони-камікадзе було офіційно оголошено ще у травні 2023 року, ніякої конкретики щодо типу цих БПЛА не існувало. Але тепер мова точно йде про Banshee Jet 80, який за словами рашистів обладнаний бойовою частиною вагою 7 кг.

Більше того, Лондон оголосив про плани передати сотні таких ударних БПЛА, а на фюзеляжі цього видно номер “35”, що може свідчити про те, що це лише початок їх застосування.

У рф повідомляють, що дрон був знешкоджений у районі окупованого Новоазовська у Донецькій області близько до кордону з рф, а це у близько 90 км від поточної лінії фронту.

Для Banshee Jet 80+ така дальність цілком підпадає під можливості, бо для цього дрона у версії мішені операційна дальність (operating range) визначена у межах понад 100 км. Але коли мова йшла про плани щодо британських дронів, то посадовці заявляли про їхню дальність до 200 км.

Зрештою для Banshee Jet 80+ час польоту складає понад 45 хвилин за змішаним профілем польоту та діапазоном швидкостей від 180 км/год до 720 км/год. Тобто цілком можливо, що на крейсерський швидкості в один бік дрон може пролетіти точно понад 100 км й цілком можливо, що й 200 км для нього не межа.

QinetiQ Banshee Jet 80

Але мова йде про конвертацію дрона, бо в оригіналі Banshee Jet 80+ є лише дроном-мішенню для тренувань розрахунків протиповітряної оборони та пілотів. Й цілком можливо, що деякі ТТХ зазнали змін через необхідність нести бойову частину. Хоча припущення, що Лондон буде передавати саме такий дрон робились ще доволі давно.

Зокрема ідея передати Україні далекобійні дрони почалась реалізовуватись ще на початку 2023 року, коли почали з’являтися перші пропозиції у межах програми з розробки безпілотників різних типів, які б могла використовувати Україна для війни проти рф, що ініціювало британське оборонне відомство. Й варіант Banshee Jet 80 ще тоді розглядався, як один з найбільш вірогідних.

Зрештою мова ще тоді йшла про сотні таких дронів, що вимагало дешевизни та масовості виробництва й вибір для конвертації дрона-мішені цілком прагматичний.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше