Браузер Tor для безпечного інтернет-серфінгу отримав українську мову

Свіжа версія Tor, яка є спеціально запакованим браузером Firefox 102 ESR, отримала низку поліпшень. Серед них – додаткові мови інтерфейсу, зокрема українська.

Версія 12 браузера Tor доступна для Windows, Linux і macOS (як спеціальний бінарний файл, який працює як на x86-64, так і на Arm Mac). Пакет Tor об’єднує безпосередньо веб-браузер і клієнт для The Onion Router або скорочено TOR.

Tor 12.0, кажуть керівники проекту, є першим стабільним випуском браузера, який підтримує албанську та українську мови, і подякували «всім волонтерам, які наполегливо працювали над перекладом Tor Browser на кожну мову».

Раніше, якщо ви хотіли використовувати Tor Browser на ПК не англійською мовою, вам потрібно було знайти та завантажити одну з відповідних мовних версій зі сторінки завантаження. Перемикання мови після встановлення браузера Tor також було нелегким завданням і вимагало або додавання нового мовного пакета до наявної інсталяції, або повторного завантаження браузера Tor з нуля.

З TOR 12 це залишилося в минулому: Tor Browser для настільного комп’ютера тепер справді багатомовний, тобто всі підтримувані мови тепер включено в єдиний комплект. Для нових користувачів Tor Browser 12.0 автоматично оновиться під час запуску відповідно до мови вашої системи. І якщо ви оновили Tor Browser 11.5.8, браузер спробує зберегти вибрану раніше мову відображення.

У будь-якому випадку, тепер можна змінити мову відображення без додаткових завантажень через меню «Мова» в «Загальних налаштуваннях». Але розробники все одно рекомендують перезапустити браузер Tor.

Природно, об’єднання кількох мов під час одного завантаження повинно збільшити розмір файлу браузера Tor. Однак розробники знайшли спосіб заощадити, тому різниця у розмірі файлів між браузером Tor 11.5 і 12.0 незначна.

Доступ до інтернету через TOR має дві мети. Перший — TOR приховує, звідки ви прийшли, тому вас не можна відстежити за вашою IP-адресою чи навіть за загальним географічним регіоном. Через це влада та спецслужби його дуже не люблять.

Інший призначений для доступу до веб-сайтів, видимих лише в мережі TOR. Такі сайти можна одразу розпізнати за іменем – вони зазвичай мають шістнадцятковий рядок у своїй назві (або замість неї) і закінчуються на .onion. Відкрити такі сайти звичайним браузером не вдасться.

Браузер Brave також інтегрує клієнт Tor, але офіційний клієнт базується на Firefox.

Джерело techtoday

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше