Чому людина продовжує їсти, навіть коли не голодна, і як із цим справлятися
Буває, що людина продовжує їсти страву, навіть якщо вже почувається ситою. Про те, чому так відбувається і чи можна якось виправити це, – йтиметься у матеріалі.
За словами автора, існують певні «сигнали ситості», які посилає тіло. Подібні сигнали відправляються саме тоді, коли мозок розуміє, що поживних речовин одержано вже достатньо.
Проте мозок перед подачею сигналу орієнтується на інформацію з кількох джерел. Зокрема, на дані, що передаються шлунково-кишковому тракту, «гормонами ситості» (холецистокініном (CCK) і пептидом YY), поживними речовинами, та гормоном лептином.
При цьому досить просто ігнорувати сигнали тіла про те, що час перестати їсти. Цьому може сприяти смачна їжа, алкогольні напої, а також звичка їсти десерт після обіднього прийому їжі, небажання, щоб продукти «пропадали даремно».
Крім того, неможливість зупинитися та відмовитися від їжі може бути пов’язана з емоційним станом. У цьому випадку у вас може спостерігатися депресія, стрес, тривожність, посттравматичний розлад, нервова булімія, компульсивне переїдання.
Якщо переїдання у вас пов’язане з емоційним станом, необхідно звернутися до фахівця за допомогою. Є й інші способи вчасно зупинитися щодо споживання продуктів: вести щоденник «сигналів ситості»; дотримуватися дієти багатої на поживні речовини й тієї, що включає мінімальне число продуктів, що зазнали переробки; контролювати кількість їжі, що вам подається; відмовитися від того, щоб доїдати залишки їжі (покласти їх у холодильник, морозилку).
Матеріали характеру новин не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед ухваленням рішення порадьтеся з фахівцем.