Ексклюзив: ППО Skynex вже працює в Україні – Rheinmetall Italia

31 грудня 2023 року Україна отримала першу батарею ППО Skynex, виготовлену в Італії дочірньою компанією Rheinmetall Italia. Про це заявив Алессандро Ерколані, генеральний директор італійського підрозділу німецького концерну. За його словами, Skynex уже працює в Україні.

Уперше про передачу ППО Skynex Україні почали говорити в кінці 2022 року. Тоді у грудні стало відомо, що німецький концерн Rheinmetall побудує ППО Skynex для України. Постачання систем було заплановано на початок 2024 року.

26 січня 2024 року генеральний директор Rheinmetall Italia Алессандро Ерколані повідомив про першу батарею зенітно-артилерійського комплексу Skynex, яку передали Україні 31 грудня 2023 року, пише Defense News.

«Нам сказали, що Skynex добре працює в Україні, і зворотний зв’язок для подальшого вдосконалення системи буде дуже важливим», — зауважив Ерколані.

Україна має отримати ще одну батарею в березні за контрактом на суму близько 160 млн євро ($174 млн), підписаним у грудні 2022 року.

Запущений вісім років тому Skynex раніше був проданий Катару, у грудні минулого року Румунія замовила дві батареї, а Австрія купила сім.

«Підписання українського контракту стало важливим фактором у виграші австрійських і румунських угод», — сказав Ерколані.

Цю систему можна додати до списку оборонних продуктів, які підвищили свій авторитет завдяки розгортанню в Україні, від турецьких безпілотників Bayraktar до американської високомобільної артилерійської ракетної системи.

Ерколані сказав Defense News, що нові контракти Skynex будуть завершені найближчими тижнями з державою Близького Сходу та членом НАТО.

Про Skynex

Вартість двох систем Skynex оцінюють до 200 млн євро.

Система оснащена радаром радіуса дії 50 км, командним пунктом і чотирма гарматами, кожна з яких оснащена електрооптичними датчиками та радаром стеження. Гармати здатні вистрілювати 1000 35-мм пострілів за хвилину, вражаючи ціль на відстані 4 км.

«Її перевага полягає в тому, що вона була розроблена для протидії невеликим, низьким і повільним загрозам, і вона економічно ефективна порівняно з використанням ракети вартістю мільйони для знищення безпілотника», — каже Ерколані.

Коли наближаються до цілі, 35-міліметрові снаряди системи відкриваються, випускаючи сотні маленьких вольфрамових циліндрів, які утворюють руйнівну хмару.

Щоб снаряди відкривалися в потрібний момент, їх швидкість перевіряється датчиком, коли вони залишають ствол рушниці, а електроніка в стовбурі відповідно програмує час відкриття снаряда.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше