Електромобілі Volkswagen отримають можливість постачати енергією будинки

За підсумками вчорашнього заходу Volkswagen стало відомо, що з 2023 року налагоджено випуск уніфікованого призматичного акумуляторного осередку, який до кінця десятиліття пропишеться в 80% електромобілів концерну. Останні, як уточнюються, зможуть віддавати заряд у зворотному напрямку. Volkswagen також запропонує автономні зарядні станції без підключення до мережі.

Як пояснює ресурс The Verge, Всі створювані з 2022 року електромобілі на платформі MEB отримають можливість передачі електроенергії на зовнішні споживачі. Це означає, що власники зможуть не тільки живити від них електроінструмент або побутову техніку при виїзді на природу, а й у разі перебоїв з електропостачанням забезпечити електроенергією власні оселі. Ілон Маск (Elon Musk) нещодавно заявив, що електричний пікап Tesla Cybertruck зможе живити трейлер від своїх тягових батарей. Що цікаво, при експлуатації існуючих моделей електромобілів Tesla як джерело електропостачання доводиться використовувати стандартний 12-вольта акумулятор в поєднанні з інвертором, і надовго такої зв’язки не вистачає, при цьому компанія не визнає гарантійним випадком вихід з ладу батареї в результаті подібного звернення.

Представники Volkswagen, своєю чергою, додали, що компанія буде пропонувати не тільки стаціонарні зарядні системи, а й мобільні. По суті, їх можна порівняти за принципом дії із зовнішніми акумуляторами для смартфонів – вони зможуть працювати без постійного підключення до електромережі. Розроблено і роботизований варіант зарядної станції, оснащений спеціальним маніпулятором. По всій видимості, подібні рішення будуть затребувані після переходу на автопілот, коли електромобілі зможуть самі відвідувати зарядні станції.

За підсумками заходу також стало зрозуміло, що зусилля Volkswagen з нарощування самостійного виробництва тягових акумуляторів в тандемі з Northvolt зовсім не означають відмову від закупівель акумуляторів на стороні. Концерн продовжить купувати батареї у LG Energy Solution, SK Innovation, CATL і Samsung SDI. У більш віддаленій перспективі свої плоди повинні принести інвестиції в QuantumScape – розробника акумуляторів з твердотілим електролітом, які збільшать місткість на 80%, подвоять щільність зберігання заряду і виявляться більш безпечними в експлуатації.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше