Енергія майбутнього: Betavolt створив батарею, яка зможе працювати до 50 років без підзарядки

Betavolt каже, що першою у світі реалізувала «‎мініатюризацію атомної енергії», помістивши ізотоп Нікель-63 в модуль розміром з монету.

Батарея наступного покоління BB100, яка має прослужити 50 років без підзарядки, вже перейшла на етап пілотних випробувань і з часом буде масово вироблятися для комерційних застосувань, наприклад для «‎вічних» телефонів чи дронів.

«Атомні батареї Betavolt можуть задовольнити потреби в довгостроковому електроживленні в багатьох сценаріях, таких як аерокосмічна промисловість, обладнання штучного інтелекту, медичне обладнання, мікропроцесори, передові датчики, невеликі дрони та мікророботи», — йдеться в пресрелізі компанії.

За словами Betavolt, її перша атомна батарея з корпусом розміром 15x15x5 міліметрів може видавати 100 мікроватів потужності й напругу 3 В. Компанія планує виготовити батарею потужністю 1 Вт до 2025 року.

Багатошарова конструкція BB100, запевняють в компанії, вбереже користувачів від вибуху чи загоряння, а також дозволяє їй працювати при температурах від -60°C до 120°C.

«Атомна енергетична батарея, розроблена Betavolt, абсолютно безпечна, не має зовнішнього випромінювання та підходить для використання в медичних пристроях, таких як кардіостимулятори чи штучні серця в організмі людини», — заявили в компанії.

Батарею також називають екологічно чистою, оскільки її компоненти після розпаду перетворюються на стабільний ізотоп міді, який не є радіоактивним і не становить загрози для забруднення навколишнього середовища.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше