Ера дронів: у Чорному морі зводять перший з часів Холодної війни авіаносець для безпілотників (фото)

Вперше з часів Холодної війни у Чорному морі побудують корабель класу авіаносець, який призначений для військово-морських сил Португалії, повідомляє Defence-ua.com.

Замовлення на нього було зроблено голландській Damen Shipyards Group, яка його розробила.

Сам корабель португальцями класифікується як Multifunctional Naval Platform, а ось розробникам — як Multi-Purpose Support Ships. У будь-якому випадку, відповідно до повідомлення компанії, це корабель який може мати водозаміщення від 7000 до 9000 тонн, та довжину від 100 до 130 метрів при ширині 20 метрів.

Він має традиційну для будь-яких авіаносців льотну палубу зі зміщеним «островом» та значним підпалубним простором, а також доковою камерою. Позиціювання такого корабля як мульти-платформи, а не універсального десантного корабля пов’язано з тим, що він має бути більше носієм не вертольотів, а дронів.

Останні мають бути або вертикального злету, або запускати з катапульти. А вантажна палуба площею 650 метрів дозволяє розмістити близько 12 стандартизованих контейнерів з різноманітною апаратурою.

Корабель планується побудувати на верфі Damen Shipyards Galați у Румунії у місті Галац у низов’ї Дунаю, про що пише румунське видання Profit.

Таким чином цей корабель стане першим авіаносцем з часів Холодної війни, який буде побудований на Чорному морі. А до цього на Чорному морі авіаносці та вертольотоносці будували лише у Миколаєві.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше