FCC відхилила заявку SpaceX на розширення спектру для мобільного зв’язку Starlink

Мобільним амбіціям компанії SpaceX було завдано удару, коли Федеральна комісія з питань зв’язку (FCC) США відмовила в її заявці на використання додаткових діапазонів спектру для мобільного зв’язку через супутники Starlink. Заявка, подана більше як рік тому, передбачала використання до 7500 супутників другого покоління Starlink у діапазонах 1,6 ГГц, 2 ГГц і 2,4 ГГц. Комісія зазначила, що запити SpaceX “по суті не відповідають вимогам”, встановленим в ході раніше прийнятих нормотворчих рішень, відносно доступності згаданих діапазонів для мобільного супутникового зв’язку (MSS).

Втім, як пише ARS Technica, FCC не відкинула можливість перегляду цього рішення, опублікувавши два публічні повідомлення з проханням прокоментувати можливий перегляд правил розподілу спектру для зазначених діапазонів. Компаніям Dish Network і Globalstar, які виступили проти заявки SpaceX, буде дана можливість висловити свої аргументи, тоді як SpaceX доведеться аргументувати відсутність шкідливих перешкод для інших систем з її боку.

Це рішення не вплине на існуюче партнерство SpaceX з T-Mobile, яке вже використовує ліцензований спектр T-Mobile для надання послуг. Сервіс передачі текстових повідомлень між абонентами T-Mobile через супутники Starlink заплановано запустити у 2024 році, з подальшим розширенням послуг на передачу голосу та даних.

SpaceX висловила амбіції використовувати більш широкий спектр діапазонів для збільшення пропускної здатності та покриття своїх послуг в США та інших країнах, маючи партнерські відносини з різними операторами по всьому світу. Суперечка щодо спектральних перешкод із супутниковим оператором Globalstar та незгода з Dish Network щодо використання діапазону 2 ГГц підкреслюють складність процесу координації використання радіочастотного спектру.

FCC наголосила на необхідності нового нормотворчого процесу для вирішення цих питань, який б враховував зміни у використанні спектру та можливість дозволити додаткові системи MSS у зазначених діапазонах. Документи, що стосуються цієї ситуації, відкриті для громадського коментування до 25 квітня, з відповідями до 10 травня, демонструючи відкритість процесу регулювання та залучення зацікавлених сторін.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше