Франція оновлює ядерний арсенал: розпочато програму з виробництва боєголовок нового покоління
Франція розпочинає нову програму з виробництва ядерних боєголовок нового покоління та відновлює виробництво тритію.
Про це повідомляє видання Euractiv із посилання на слова міністра оборони Франції Себастьєна Лекорню.
Відповідну заяву міністр оборони Франції зробив у понеділок 18 березня під час відвідування атомної електростанції у Сіво на південному заході Франції, яка вироблятиме тритій для військових.
Саме виробництво тритію відбуватиметься на території французької ядерної науково-промислової дослідницької установи.
Виробництво тритію передусім пов’язане зі збільшенням кількості ядерних боєголовок.
Оскільки Франція відчуває нестабільну безпекову ситуацію у світі та готується посилити власні сили ядерного стримування.
На сьогодні сили ядерного стримування Франції мають у своєму розпорядженні 290 ядерних боєголовок, запаси яких будуть збільшені до 350 одиниць.
Починаючи з 2016 року, Франція виробляє ядерні боєголовки TNO (Tête nucléaire océanique), які використовуються у міжконтинентальних балістичних ракетах M51.
Боєголовки потужність 100 кілотонн замінили на балістичних ракетах М51 старіші боєголовки TN75, які надійшли на озброєння у 1996 році.
Раніше повідомлялося, що Велика Британія розширює кількість фахівців та потужності для виробництва ядерних силових установок і боєголовок.
Збільшення штату фахівців пов’язане із загальним напрямком країни: Британія хоче збільшити виробництво ядерних реакторів для військових та комерційних цілей.
Наразі ядерний сектор Сполученого Королівства перебуває на стадії розширення через велике замовлення британських атомних підводних човнів за проєктом SSN-AUKUS Австралією.