Французька міць в українському небі: з’явилося перше фото МіГ-29 з авіабомбою AASM Hammer під крилом

Чи могли знадобитись суттєві переробки для адаптації, і що це взагалі за бомба

У відкритому доступі з’явилось фото винищувача МіГ-29 Повітряних Сил в ЗСУ із підвішеною керованою авіабомбою AASM Hammer-250, отриманою від Франції, на пілоні під лівим крилом. Це перше фото МіГ-29 в строю ЗСУ із французькою керованою бомбою, при чому виконане під час польоту літака.

Цікаво, що при цьому літак крім керованої бомби, несе також підвішений паливний бак, іншого навантаження там нема. Крім того, повідомлялось також, що Су-24М в строю ЗСУ також були модернізовані під французькі авіабомби Hammer.

МіГ-29 Повітряних Сил ЗСУ із французькою керованою авіабомбою AASM Hammer-250, весна 2024 року, фото з відкритих джерел

Якщо приглянемось до наведеного вище фото, то побачимо, що там зображення МіГ-29 із AASM Hammer-250 візуально схоже на зображення МіГ-29 із таємничими пілонами, вперше “засвічене” у червні 2023 року.

Як стало зрозуміло потім, на тому фото з таємничими пілонами було відображено літак, адаптований під застосування американських JDAM-ER. А дещо згодом, у серпні 2023 року на одному із офіційних відео Повітряних Сил з’явилась додаткова деталізація, як саме були адаптовані наші МіГ-29 під керовані бомби JDAM-ER.

Адаптований під JDAM-ER наш МіГ-29, серпень 2023 року, стоп-кадр з офіційного відео Повітряних Сил України

На основі цього можемо поки лише припустити, що для адаптації наших МіГ-29 під французькі AASM Hammer не були потрібні значні переробки, відносно конфігурації під JDAM-ER. Але можливо, за певний час з’являться додаткові дані, які тут зможуть суттєво доповнити картину.Нагадаємо, що про рішення передати Україні керовані авіабомби сімейства AASM Hammer Франція оголосила у січні 2024 року, і тоді була мова про орієнтовно 600 бомб на рік, або ж по 50 одиниць на місяць.

Перше застосування AASM Hammer було зафіксовано на початку березня 2024 року, тоді “приліт” був по окупантах на Авдіївському коксохіму. Також, ймовірно саме цього типу керована авіабомба була застосована для удару по командному пункту рашистів на судну, котре викинуло на берег в Лівобережній Херсонщині.

Наш МіГ-29 із таємничими пілонами, червень 2023 року, фото – прес-служба Повітряних Сил України
Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше