Google представляє нову легку відкриту модель ШІ під назвою Gemma

Google випустила відкриту модель ШІ під назвою Gemma, яка, за їх словами, створена з використанням тих же досліджень та технологій, що були використані для розробки їхніх моделей Gemini. Компанія зазначає, що Gemma є її внеском у відкриту спільноту і призначена для допомоги розробникам у “відповідальному створенні ШІ”. У зв’язку з цим Google також представила Набір інструментів для відповідальної генеративної ШІ разом із Gemma. Він містить інструмент для відладки, а також керівництво з кращими практиками розробки ШІ на основі досвіду Google.

Компанія зробила Gemma доступною у двох розмірах — Gemma 2B та Gemma 7B. Обидві версії мають варіанти з попередньо навченими та інструкційно-налаштованими моделями і є достатньо легкими, щоб працювати безпосередньо на ноутбуках або настільних комп’ютерах розробників. Google стверджує, що Gemma перевершує значно більші моделі у ключових бенчмарках, і що обидва розміри моделей перевершують інші відкриті моделі.

Крім того, моделі Gemma були навчені бути безпечними. Google використала автоматизовані техніки для видалення персональної інформації з даних, які використовувались для навчання моделей, і застосувала методику навчання з підкріпленням на основі людського відгуку, щоб забезпечити відповідальну поведінку інструкційно-налаштованих варіантів Gemma. Компанії та незалежні розробники можуть використовувати Gemma для створення додатків на основі ШІ, особливо якщо жодна з наявних відкритих моделей не є достатньо потужною для їхніх цілей.

Google має намір в майбутньому представити ще більше варіантів Gemma для ще більш різноманітного спектру застосувань. Ті, хто хоче почати працювати з моделями вже зараз, можуть отримати до них доступ через платформу Kaggle, ноутбуки Colab компанії або через Google Cloud.

Джерело Engadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше