Яка розчинна кава найкраща
Хочете смакувати натуральною кавою, але немає можливості придбати кавоварку? Не проблема, на допомогу прийде розчинна, або сублімована кава. Так, справді, не у кожного є можливість придбати спеціальну кавомашину та готувати зерновий напій тут і зараз, також іноді зовсім немає часу, щоб молоти зерно та чекати поки кава заварюється. Тому, ще у двадцятому столітті, відомий швейцарський бренд презентував всьому світу розчинний вид кави, який став досить популярним та затребуваним серед споживачів. Тепер можна просто засипати каву у чашку, додати гарячої води, цукор чи молоко, на свій смак, та насолоджуватись ідеальним ароматним напоєм.
Хоча сучасний ринок та інтернет пропонують величезний асортимент та вибір напоїв, все ж обирати потрібно в перевірених магазинах кава розчинна, що завжди мають свіжий та якісний товар. Як обрати саме той, що дійсно сподобається та підкорить ваше серце? Пропонуємо розглянути ТОП-5 товарів від знайомих багатьом брендів, що скоріш за все полегшать ваш вибір.
Перелік найкращої розчинної кави
У даний рейтинг потрапили тільки найкращі виробники, що пропонують справді якісну та смачну каву:
1. Dallmayr Gold
Німецька розчинна кава, в складі якої 100% арабіка з Азії, Бразилії та Ефіопії. Смачний та натуральний напій, в якому добре підкреслена кислинка та яскравий кавовий аромат. Спосіб обсмажування середній, завдяки чому смак наповнений та щільний, а от післясмак має терпкі нотки шоколаду та свіжий присмак фруктів. Виробник дуже уважний до всіх деталей, тому продукція проходить суворий контроль якості, аби ви могли насолодитись тільки найкращим смаком та неперевершеним ароматом від Dallmayr Gold.
Переваги:
- Приємний та яскравий шоколадний аромат.
- Продається одразу у скляній баночці.
- Ціна помірна
Недоліки:
- Для деяких, недостатньо стійка пінка.
2. Davidoff Fine Aroma
Відмінна швейцарська кава з натуральною 100% арабікою у складі. Всю сировину вирощено на екологічно чистих плантаціях у Центральній та Південній Америці, та оброблено середнім рівнем обсмаження. Завдяки спеціальним технологіям виробництва, Davidoff Fine Aroma добре розчиняється, тому каву можна заварити як вдома, так і у подорожі. Спробуйте один зі справді найкращих кавових напоїв, та відчуйте усю привабливість смаку.
Переваги:
- Швидко розчиняється.
- Має однорідні гранули.
- Додає енергії та бадьорить.
Недоліки:
- За деякими відгуками, кава занадто гірчить, не дивлячись на моно склад.
3. Jacobs Monarch
Знайома всім німецька компанія пропонує насолодитись унікальною сумішшю арабіки та робусти, і хоча інформація щодо того, де вирощена сировина відсутня, все ж кава надзвичайно ароматна та смачна. Смакові якості м’які, тому чудово підходить для любителів неміцних видів напоїв.
Переваги:
- Смак та аромат дуже ніжні.
- Зручне герметичне пакування, можна зберігати у оригінальній пачці.
- Середній ступінь обсмаження.
Недоліки:
- Відсутність інформації на упаковці про види кави.
4. Carte Noire Classic
Преміальний французький напій, що має дуже вишуканий смак та яскравий аромат. Від цієї розчинної кави в захваті навіть справжні найвибагливіші гурмани. Всі хто хоч раз спробував Carte Noire Classic, розуміють наскільки це шикарно, коли гармонічно поєднується якість та смак лиш в одному горнятку кави. Напій містить 100% склад з найкращої арабіки, яка дбайливо оброблена середнім ступенем прожарки.
Переваги:
- Смак наче кава свіжозварена.
- Швидко заварюється, буквально менш як хвилину.
- Відсутні будь-які домішки, тільки арабіка.
- Гарне та стильне пакування, в якому можна зберігати напій.
Недоліки:
- Ціна трішки вище середнього сегмента, хоча Carte Noire Classic того варта.
5. Ambassador Crema
Польська сублімована кава, готується за особливою технологією freeze dried, коли спочатку зрілі зерна заморожують, потім за допомогою вакууму видаляють вологу, а тоді вже обробляють темним ступенем прожарки. Цей метод дозволяє зробити каву ще більш насиченою та ароматною. У складі напою 60% арабіки та 40% робусти, що в поєднанні зі ступенем обробки, надає каві шикарного шоколадного присмаку.
Переваги:
- Оптимальне співвідношення якісного смаку та ціни.
- Оксамитовий смак та м’який аромат.
- Колір темний з золотавою пінкою.
Недоліки:
- Яскраво відчувається гірчинка, хоча деяким до вподоби.
Сподіваємось, цей невеликий рейтинг допоможе вам обрати найсмачнішу каву, але все ж вибір буде залежати від ваших конкретних уподобань та фінансів, тобто скільки ви готові витратити на напій, та пам’ятайте, справді якісна та смачна розчинна кава, не може коштувати дешево. Чому? І що з себе представляє розчинна кава? Розглянемо нижче.
Види та технологія виробництва
Процес та технологія виробництва насправді дуже складні: спочатку зерна жарять, далі перемелюють та довго варять, доки вся маса не стане рідкою. Після цього все охолоджується, фільтрується та додатково випаровується, і ось цей, вже концентрований екстракт виготовляється одним із видів. Існує три основних види розчинної кави, а саме:
- Порошкова. Найдешевший вид кави, тому смак не завжди гідний, а аромат недостатньо насичений.
- Гранульована. Для виготовлення використовується більш складна, ніж для порошкоподібної, але схожа технологія, на останньому етапі приготування, вся маса збивається у гранули паром і набуває потрібної форми. Так, коштує дорожче, але аромат набагато насиченіший та зберігаються майже всі смакові властивості.
- Сублімована. Кава «freeze-dried», ще має назву “виморожена”. Концентрований продукт не тільки виморожують та висушують, а ще й роблять це у вакуумі. Вважається найдорожчим та найновітнішим способом приготування. Кава виходить дуже смачна, деякі гурмани, навіть віддають перевагу сублімованій, на відміну від молотої чи навіть зернової.
Звичайно, яким би чином не готувалась розчинна кава, супер сучасним чи найдорожчим, все ж мелена кава має більш насичений та натуральний смак. Мелена кава не проходить стільки етапів приготування та технологічних процесів, що не може не впливати деяким чином на смак. Однак, вибір кави – це ваша особиста справа, тим паче розчинна кава має досить багато переваг, вона довго зберігається та швидко готується. Але як обрати якісний напій?
Як вибрати розчинний напій?
Треба пам’ятати про декілька пунктів:
- Елітні бренди пропонують продукт у скляних баночках, смак такої кави відповідає свіжозвареній, наче у кавомашині, а також, при потребі, можна спокійно роздивитись кожну гранулку.
- На кожній баночці, чи іншому пакуванні, обов’язково має бути вказано термін придатності, причому чим він коротший, тим краще, адже це означає, що продукт якісний.
- Напій має добре розчинятись у будь-якій воді, холодній чи гарячій, та не мати залишкового осаду.
- Також звичайно треба брати до уваги склад, дешевші варіанти виготовляють з робусти, більш дорожчі ж, з арабіки, така кава має приємний кислуватий присмак.
Кожна кава, розчинна вона чи ні, це вишукана насолода для смакових рецепторів, вона не тільки додає енергії та сил, а ще й наповнює позитивними емоціями та радістю!