IKEA анонсувала центр управління розумним будинком DIRIGERA з підтримкою Matter та новий додаток IKEA Home

Виробник меблів анонсував новий центр керування для розумних будинків, який разом із новим додатком зможе керувати всім – від лампочок до жалюзів зі свого каталогу та інших брендів. Центр отримав назву DIRIGERA та підтримує стандарт для пристроїв розумного будинку Matter, який раніше називався Project CHIP.

Пристрій DIRIGERA (від шведського слова «направляти») має висоту 2,7 см при діаметрі 11,2 см, що менше ніж у попередньої моделі TRADFRI, яка була єдиним хабом для розумного будинку у компанії. Новий концентратор оснащений портом Ethernet та роз’ємом USB-C для живлення. Він також об’єднує WiFi, Zigbee та Thread, служачи мостом між різними мережами, які можуть використовуватись підключеними об’єктами у кожному будинку.

На цю мить DIRIGERA та програма Home Smart підтримують тільки Matter і зможуть взаємодіяти з усім обладнанням, створеним IKEA, а також із сертифікованими за Matter продуктами інших брендів.

Хаб для розумного будинку та програму випустять у жовтні цього року, повідомляється на сайті компанії. А у першій половині наступного року також представлять функцію віддаленого доступу, полегшуючи доступ до пристроїв. IKEA має намір створити власну хмарну мережу, щоб запропонувати своїм користувачам віддалене підключення до будинку.

Керівники IKEA повідомили виданню The Verge, що весь каталог меблів та декору ставатиме дедалі «розумнішим». Найближчими роками в магазинах бренду з’являться колонки або бездротові зарядні пристрої, вбудовані в лампи, полиці та столи.

Компанія вийшла на ринок розумних будинків у 2014 році, і ця технологія набирала обертів до 2019 року, коли розділ Home Start став одним із найважливіших напрямків для бренду. Новий центр був створений з нуля з урахуванням досвіду, накопиченого за ці роки, і покликаний об’єднати весь розумний каталог IKEA, наприклад, освітлення, звук, жалюзі або очищувачі повітря.

Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше