Ілон Маск планує побудувати суперкомп’ютер для наступної версії чат-бота Grok

Ілон Маск заявив, що його стартап у сфері штучного інтелекту xAI планує побудувати суперкомп’ютер для наступної версії свого чат-бота Grok. Про це повідомляє Reuters.

Згідно зі звітом для інвесторів, Маск має намір запустити цей суперкомп’ютер до осені 2025 року. Він також зазначив, що xAI може співпрацювати з Oracle.

Під час презентації Маск розповів, що після завершення роботи з’єднані групи мікросхем — флагманські графічні процесори H100 від Nvidia — будуть щонайменше в чотири рази більшими за найбільші кластери графічних процесорів, які існують сьогодні.

За інформацією видання, графічні процесори Nvidia H100 зараз важко отримати через високий попит, оскільки вони домінують на ринку чіпів для центрів обробки даних для ШІ.

Раніше Маск заявляв, що для навчання моделі Grok 2 знадобилося близько 20 000 графічних процесорів Nvidia H100, додавши, що модель Grok 3 і наступні потребуватимуть 100 000 чіпів Nvidia H100.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше