Ілон Маск повідомив про перехід Twitter на домен x.com

Twitter офіційно перейшов на новий домен x.com, про що у своєму повідомленні розповів Ілон Маск, відомий підприємець, візіонер і колишній CEO Twitter. Після придбання соціальної мережі в липні 2023 року Маск негайно перейменував її на X і змінив логотип, хоча сайт ще деякий час працював за адресою twitter.com. Тепер, при введенні цієї адреси, користувачі автоматично перенаправляються на x.com. “Всі основні системи тепер доступні на сайті x.com”, — написав Маск у своєму дописі.

Причина вибору X

Маск володіє доменом x.com з 1999 року, коли планував створити на ньому фінансовий сервіс. Домен використовувався для кількох важливих проєктів:

  • Інтернет-банк: Маск прагнув створити інноваційний інтернет-банк, який би надавав послуги електронних платежів і банківських операцій онлайн, що стало одним із перших великих проєктів у сфері фінансових технологій.
  • PayPal: У 2000 році x.com об’єднався з компанією Confinity, яка розробляла власну платіжну систему. Це об’єднання призвело до створення PayPal, яка стала однією з найуспішніших платіжних систем у світі. У 2001 році компанію перейменували на PayPal, а в 2002 році її придбала eBay за 1,5 мільярда доларів.
    Маск викупив домен x.com знову у липні 2017 року і згодом натякав на можливість придбання Twitter.

Подальші події

Після придбання Twitter, Маск звільнив декількох високопосадовців, включаючи генерального директора Парага Агравала, і сам зайняв посаду CEO. Він запровадив платну підписку вартістю 7,99 доларів на місяць і суттєво скоротив штат компанії.

В кінці 2022 року, після проведення опитування серед користувачів Twitter, Маск пообіцяв покинути посаду генерального директора. У травні 2023 року він виконав свою обіцянку, призначивши на цю посаду колишню виконавчу директорку NBC Universal Лінду Яккаріно, а сам став виконавчим головою та головним технічним директором.

Тепер Twitter функціонує виключно через домен x.com, але це ще не кінець історії. Виникає нове питання: як тепер називати дописи на цій платформі?

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше