Китайська компанія Loongson випустила нові восьмиядерні процесори нового покоління

Китайська компанія Loongson представила восьмиядерні процесори нового покоління 3B6600 та 3B7000 для місцевих споживачів. Обидва процесори призначені для масового ринку, з акцентом на одноядерну продуктивність, повідомляє Tom’s Hardware

Loongson визнала, що хоча 3B6600 і 3B7000 поступаються конкурентам у багатоядерній продуктивності, компанія значно скоротила розрив у одноядерній продуктивності. Loongson заявляє про 20-кратний приріст у порівнянні з попередніми процесорами.

3B6600 оснащений вісьмома процесорними ядрами LA854 і графічним ядром LG200 із тактовою частотою 3,0 ГГц. Процесор 3B7000 також має вісім ядер LA864 із тактовою частотою 3,5 ГГц, але в ньому не згадується графічний процесор.

Згідно з інформацією компанії, 3B7000 підтримує PCIe 4.0, SATA III, USB 3.0, GMAC і вихід HDMI. Він також має інтегровані тензорні прискорювачі INT8 для робочих навантажень LLM.

Хоча ці чипи призначені для внутрішнього ринку, цілком можливо, що вони можуть з’явитися в роздрібній торгівлі в країнах, у яких діють санкції США та ЄС.

Чипи Loongson мають власну архітектуру під назвою Dragon. Виробник має наміри конкурувати з x86 та ARM. Оскільки Китай вже заблокував застосування процесорів Intel та AMD для офіційного урядового використання, а школи замовляють чипи вітчизняного виробництва, Loongson матиме набагато більшу частку внутрішнього ринку в багатьох секторах.

Джерело mezha.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше