Міцність майбутнього, 3D-принтер друкує будинки, що витримують землетруси

Компанія BM Partners створила проект будинку спеціально для Центральної Азії, який друкується на 3D-принтері всього за 5 днів і витримує землетрус силою 7 балів за шкалою Ріхтера. Це було досягнуто з використанням надміцного бетону, який зазвичай використовується для будівництва великих споруд, таких як хмарочоси та мости.

Будинок, збудований в Алмати, Казахстан, має площу 100 м2 і спроектований так, щоб витримувати екстремальні перепади температур у регіоні. Як утеплювач використовується пінополістиролбетон.

Новаторський будинок збудовано з використанням однієї з моделей 3D-принтера BOD2 компанії COBOD, яка вже побудувала таким методом найбільший у Європі центр обробки даних.

Хоча будинки за допомогою 3D-друку будують уже кілька років, але тільки нещодавно технології просунулися настільки, щоб зробити її практичним рішенням. Ця технологія може зробити революцію у будівельній галузі, зробивши житло більш доступним. Це особливо актуально в районах, де традиційні методи будівництва надто дорогі.

Для основної конструкції компанія BM Partners використала спеціальну високоміцну бетонну суміш із міцністю на стиск майже 60 МПа (8500 PSI). Це суттєво перевищує тиск у 7–10 МПа, що зазвичай зустрічається у звичайній цеглі та камені, що використовуються в Казахстані.

Ця суміш, виготовлена ​​з місцевого цементу, піску та гравію, збагачена добавкою D.fab. COBOD International та Cemex розробили цю формулу. Це дозволяє створювати індивідуальні бетонні суміші, які відповідають конкретним потребам різних регіонів. Враховуючи екстремальний клімат Казахстану, діапазон температур від -57 до +49 градусів за Цельсієм, як ізоляція стін у будівлі використовується пінополістирол, що покращує їх теплові та акустичні характеристики.

Коли стіни були завершені, прийшли будівельники-люди, щоб додати вікна, двері та все необхідне, включаючи меблі. Вартість будинку склала приблизно 21 800 доларів США, що значно дешевше, ніж у середньому у країні.

«Цей проект ще раз демонструє, що 3D-друкарські будівлі довговічні, навіть якщо вони збудовані в районах із високим сейсмічним ризиком. Ми пишаємося тим, що розробили рішення, яке дозволило BM Partners повністю завершити цей проект лише за два місяці, використовуючи надміцний бетон для 3D-друку, виготовлений із місцевих матеріалів», – повідомив Хенрік Лунд-Нільсен, засновник та генеральний директор COBOD International

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше