На CES 2022 влаштували заїзд безпілотних болідів (відео)

В рамках виставки CES 2022 у Лас-Вегасі по кільцевій трасі було організовано заїзд гоночних автомобілів, у якому між собою змагалися системи автономної навігації. Першою до фінішу прийшла керована штучним інтелектом машина студентської команди PoliMOVE.

Команда PoliMOVE з Міланського технічного університету (Італія) та Алабамського університету (США) стала переможцем змагання Autonomous Challenge, що проходив у рамках CES 2022. У заході взяли участь 5 команд із 5 країн, ці команди представляли 7 університетів та боролися за головний приз у розмірі $150000. Друге місце і $50000 дісталися команді TUM Autonomous Motorsport із Мюнхенського технічного університету (ФРН).

Команди змагалися на безпілотних машинах Dallara AV-21. У фінальному заїзді зійшлися PoliMOVE та TUM Autonomous Motorsport. Італійсько-американська команда не лише перемогла суперників, а й встановила рекорд швидкості на овальній трасі, розігнавши машину до 276,8 км/год.

Машини обладнуються різноманітними сенсорами, а студенти пишуть ПЗ, яке аналізує дані, що надходять від них, і приймає рішення щодо навігації. Професор Мюнхенського технічного університету Маркус Лінкамп (Markus Lienkamp) каже, що алгоритм має передбачати поведінку інших машин на трасі та відповідним чином маневрувати. «Це займає мілісекунди. Комп’ютеру доводиться приймати ті ж самі рішення, що й живому водію, попри швидкість», — доповнив професора один із його студентів, на ім’я Мітчелл (Mitchell).

Джерело techxplore

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше