На CES 2024 показали Aroma Join – перші у світі колонки, здатні передавати запахи

На виставці CES 2024 японська компанія Aromajoin представила унікальні колонки Aroma Speaker 60, які відтворюють не лише звуки, а й понад сотню різноманітних ароматів. Компанія пропонує розробникам використовувати спеціальний набір інструментів для створення ароматів (SDK), щоб створювати особливі відео-досвіди з запахами для більш глибокого занурення.

Колонки Aroma Join. Фото: Yanko Design
Колонки Aroma Join. Фото: Yanko Design

Входячи на виставку, відвідувачі могли відчути аромат солоної карамелі, який виходив від привабливих глянсово-червоних колонок Aroma Speaker 60. Ці колонки здатні проектувати звук і аромат на відстані до 2 метрів. Вони доповнюють візуальні враження, створюючи більш реалістичний досвід, наприклад, відтворюючи запах трави, коли на екрані з’являється зелене поле, або аромат їжі, коли на екрані зображені продукти.

Кожна колонка містить 10 модулів із 6 картриджами ефірних олій, які є основою для створення різноманітних ароматів. Ці колонки здатні створювати різні запахи, які миттєво змінюються в залежності від зміни сцен на екрані, забезпечуючи динамічний і глибокий досвід.

Картриджі для Aroma Join. Фото: Yanko Design
Картриджі для Aroma Join. Фото: Yanko Design

Aromajoin ще не випустила Aroma Speaker 60 у продаж, використовуючи їх як доказ концепції для залучення розробників і маркетологів для розвитку екосистеми. Вони також пропонують відкритий додаток та SDK для створення профілів ароматів для відео. Компанія також продає аксесуар для віртуальної реальності – Aroma Shooter Wearable 3, призначений для носіння на шиї та використання з гарнітурами віртуальної реальності, наприклад, з Meta Quest 3, для створення більш імерсивного досвіду у метавсесвіті.

Aroma Shooter Wearable 3
Джерело Yanko Design

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше