Науковці презентували розумні рукавички з тактильним зв’язком

У Массачусетському технологічному інституті (MIT) розроблено новітні розумні рукавички, які за допомогою тактильного зворотного зв’язку і машинного навчання можуть революціонізувати процес навчання різноманітних фізичних навичок.

Ці рукавички можуть записувати та передавати відчуття, наприклад, натискання на клавіші фортепіано чи хапання предмета, і передати це відчуття іншому користувачеві. Так, учень, одягнувши такі рукавички, може відчути, як правильно натискати на клавіші, отримуючи більш ефективний досвід навчання.

Застосування не обмежується музикою. Рукавички можуть бути корисними в навчанні хірургів, пожежників, пілотів та навіть у керуванні роботами. Завдяки точному тактильному зворотному зв’язку, можливо навчити робота делікатно обробляти об’єкти.

Важливою особливістю цієї технології є її персоналізація: рукавички адаптуються під конкретного користувача всього за 15 секунд, а виготовлення нової пари займає близько 10 хвилин. Це дозволяє кожному користувачу отримати максимально точний тактильний досвід на основі їх анатомії.

Дослідження також показали, що гравці у відеоігри, які використовували оптимізований тактильний зворотний зв’язок, показали кращі результати, ніж ті, хто використовував стандартні налаштування. Це вказує на великий потенціал рукавичок у різних сферах діяльності.

Розвиток цієї технології може привести до створення сильніших тактильних відчуттів, які будуть придатні для використання на інших частинах тіла, та збільшити можливості імітації складніших завдань, як-от ліплення з глини чи пілотування літака.

Джерело TechSpot

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше