НБУ запускає тестування е-гривні: українські банки вже отримали запрошення

Цього року Національний банк України планує протестувати цифрову гривню, для цього банки вже отримали запрошення для участі у пілотному проєкті.

Про це пише Рубрика з посиланням на заяву директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрія Поддєрьогіна в подкасті “Економічні хроніки”.

Цифрова валюта – е-гривня – це перспективна електронна валюта, над запуском якої вже тривалий час працюють в Україні.

В останні роки у світі з’явилися інноваційні продукти для здійснення розрахунків і платежів. Окрім не підкріплених реальними грошима криптовалют на зразок біткоїна, центробанки багатьох держав також експериментують з електронними валютами.

Національний банк України запустив свій пілотний проект ще з 2016 року, оскільки прагне не відставати від решти світу.

Водночас у Нацбанку зазначили, що використання електронної гривні має бути зручним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних установ, банків і небанківських фінансових установ.

Що потрібно знати про електронну гривню та її використання

Для більшості громадян різниця між безготівковим розрахунком і електронною гривнею невелика, але є технічні та юридичні відмінності.

Насамперед ці гроші відрізняються суттю проведення транзакції. Тобто, коли ви розраховуєтеся безготівкою транзакція фіксується записами на рахунках у банках.

Коли транзакція здійснюється в цифровій валюті, це більше схоже на те, щоб витягнути гроші зі свого гаманця та віддати їх іншій особі чи компанії, яка потім покладе їх у свій гаманець. Просто гаманець не фізичний, а віртуальний, а гроші не паперові і існують у вигляді коду.

Анонімність

Важливою відмінною рисою цифрових валют є анонімність. Тобто за допомогою технології блокчейн будь-яка транзакція проводиться анонімно, а посередниками виступають інші люди й банки стають непотрібними.

Це є ключовим аспектом популярності криптовалют, але цифрові державні валюти можуть як підтримувати таку анонімність, так і відстежуватись державою.

Тобто е-гривню буде випускатиме Національний банк, і кожна така гривня матиме унікальний код. Нацбанк виступатиме посередником для здійснення кожної транзакції в цифровій гривні та зможе бачити, хто і на що витратив гроші.

Куди можна буде витратити е-гривні

Цифровою гривнею можна оплатити будь-який товар в Інтернеті. А також, при створенні належної інфраструктури, для оплати товарів і у звичайних магазинах.

Для користування цифровими валютами розробляють спеціальні програми — віртуальні гаманці, у яких зберігаються кошти. У деяких випадках такі гаманці можна використовувати навіть без підключення до Інтернету.

Джерело tehnofan

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше