Нідерланди дозволять Україні використовувати F-16 над територією Росії

Нідерланди не будуть перешкоджати Україні у використанні винищувачів F-16 для самозахисту на території Росії. Про це заявила глава нідерландської дипломатії Ганке Брюїнс Слот під час неформальної зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Празі 31 травня, повідомляє “Радіо Свобода”.

Якщо ви маєте право на самооборону, немає меж для застосування зброї… Це загальний принцип,” — підкреслила вона.

За її словами, право України на використання західної авіації над Росією ґрунтується на статті 51 Статуту ООН, яка гарантує право на самозахист. Брюїнс Слот зазначила, що Нідерланди активно співпрацюють з американськими партнерами для забезпечення доступності винищувачів F-16 для України.

Ми готові зробити все можливе, щоб якнайшвидше дозволити F-16 літати в небі України,” — додала вона.

На цей час українські пілоти та наземний персонал проходять навчання на винищувачах F-16. Очікується, що перші літаки можуть надійти в Україну вже цього літа, повідомляють міжнародні джерела.

Також 30 травня міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен зазначив, що Київ зможе використовувати данські винищувачі F-16 для ударів по військових цілях і об’єктах на території Росії.

Нагадаємо також що Швеція заявила що передасть Україні літаки дальнього радіолокаційного виявлення ASC 890 (Saab 340 AEW).

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше