Прорив у технологіях: дрони отримали нову систему навігації без GPS
Канадська компанія One Silicon Chip Photonics розробила високорентабельну інерційну оптичну систему, яка точно не поступається навігаційним датчикам, що використовуються в авіаційній галузі. Схеми, розроблені компанією, забезпечують високоточну навігацію навіть без сигналів GPS.
Оскільки вони повністю механічні, ці схеми в десять разів точніші, ніж блоки інерційних вимірювань мікроелектромеханічних систем MEMS IMU, які зазвичай використовуються в комерційних додатках.
Компанія OSCP стверджує, що нова технологія сприятиме масовому впровадженню їх систем у таких додатках, як автономні наземні транспортні засоби та літальні апарати.
Електроніка стала меншою, швидше та ефективнішою, але мініатюризація обмежена розсіюванням тепла в мідній проводці. Заміна електронів фотонами та міді оптичними волокнами вирішує цю проблему.
Раніше фотонна технологія вимагала громіздких та дорогих перетворювачів для заміни дротів на волокна. Тепер мікрофотоніка та електронні компоненти можуть бути інтегровані на рівні чіпа, що дозволяє передавати всю інформацію по одному волокну.
Технологія оптичної MEMS усуває обмеження електроніки, забезпечуючи більш швидку передачу даних та більшу пропускну здатність. OSCP розробляє та виробляє високопродуктивні датчики руху з використанням кремнієвої фотоніки. Ці датчики використовують технологію фотонної інтегральної схеми PIC та мікроелектромеханічної системи MEMS для вимірювання прискорення та обертання об’єкта.
OSCP прагне повністю інтегрувати оптичні компоненти в чіп PIC, зменшуючи розмір, вагу та енергоспоживання, а також усуваючи витрати на збирання. Така інтеграція підвищує надійність системи, знижує оптичні втрати та підвищує чутливість пристрою.
Компанія OSCP об’єдналася із французькою фірмою Thales, яка створює автономні залізничні системи та тестує свої новітні технології. На думку Thales, використання таких датчиків як OSCP на залізничному транспорті може підвищити автономність транспортних засобів. Це допоможе збільшити пропускну здатність залізниць до 50% та знизити споживання енергії на 15%.
«Шлях до повної автономії потребує фундаментальних інновацій у навігації, а не збільшення кількості датчиків та обхідних рішень. OSCP забезпечує поєднання точності, надійності та економічної ефективності в інтегрованому фотонному чіпі», – заявив Корнел Кіріак, партнер-засновник 2050 Capital.