Qualcomm та Vodafone інтегрували SIM-карту в процесор смартфона

Компанія Qualcomm, оператор Vodafone та французький промисловий гігант Thales представили прототип першого смартфона з технологією інтегрованої SIM-карти. Нова система, що отримала назву «iSIM», вбудовується в центральний процесор і працює за галузевим стандартом GSMA. Технологія забезпечує більш надійне та швидке підключення до мобільних мереж, ніж звичайні SIM-карти, і в перспективі дозволить реалізувати роботу стільникових операторів на безлічі електронних пристроїв, включаючи ноутбуки, IoT-датчики та VR/AR-окуляри.

Як пояснили розробники, новий стандарт iSIM базується на схожій концепції eSIM – програмній SIM-карті, яка використовується практично всіма виробниками смартфонів на сучасному ринку. Однак, якщо для запуску eSIM потрібен окремий чіп для обробки даних, то в новій платформі за ті ж дії відповідає основна обчислювальна мікросхема. Інтеграція iSIM спрощує виробництво й усуває необхідність у виділеному просторі для SIM-карти, але не програє звичайним рішенням по якості зв’язку і швидкості підключення.

Демонстрація концепції iSIM відбулася в науково-дослідній лабораторії Samsung в Європі. Інженери Qualcomm та Thales взяли за основу кастомну версію складаного флагмана Samsung Galaxy Z Flip3 на базі процесора Snapdragon 888 5G. За заявами компаній, прототип смартфона підтвердив комерційну готовність і ефективність технології — вона працювала з існуючою мережевою інфраструктурою, покладаючись на дані оператора Vodafone.

«Наша мета — створити світ, в якому кожен пристрій легко і просто підключається один до одного, а клієнт отримує повний контроль. iSIM у поєднанні з нашою платформою віддаленого керування – важливий крок в цьому напрямку, оскільки технологія дозволяє підключати пристрої без фізичної SIM-карти або окремого чіпа. Це зробить реальністю підключення до мережі багатьох об’єктів того самого підключеного світу IoT», заявив комерційний директор Vodafone Алекс Фромант-Куртіл.

Фромант-Куртіл також додав, що iSIM дозволить споживачам користуватися декількома обліковими записами на одному пристрої, а для операторів технологія усуне необхідність в окремих SIM-картах і додатковій витраті пластику. Vodafone продовжить співпрацювати з Qualcomm та Therans у вдосконаленні нової технології та підтримає партнерів у процесі комерціалізації нового стандарту.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше