Raytheon розробила унікальний підводний дрон Barracuda для боротьби з морськими мінами

Компанія Raytheon завершила роботи над підводним безпілотником Barracuda, що розробляється для Військово-морських сил США. Було успішно завершено роботу над пакетом технічних даних для протимінного пристрою, а зараз йде програма випробувань. В даний час компанія будує пускову установку.

Компанія Raytheon розпочала реалізацію проекту Barracuda у 2023 році, запланувавши виробництво 128 одиниць виробів, 63 для випробувань підрядником та 65 для випробувань ВМС. Платформи для запуску Barracuda ще не визначені, але серед потенційних кандидатів – комплекс протимінних завдань літорального бойового корабля, що включає не екіпажне надводне судно з протимінною системою.

Barracuda – це напівавтономний безпілотний підводний апарат, що виявляє та знищує надводні та донні морські міни. Він може діяти на мілководді, використовуючи одноразовий модульний нейтралізатор з механізмом знищення, установкою, що рухається, датчиками і комунікаційним буєм, який здійснює бездротову передачу даних назад на корабель. Вага дрона-тральщика мін становить 12 кілограм, а довжина – 122 сантиметри.

Запущений в дію пристрій за допомогою чотирьох невеликих водяних струменів переміщається до точки розташування морської міни, спочатку виявленої буксирований гідролокатор AQS-20C. Буй акустичного зв’язку встановлює прив’язку до пристрою, що дозволяє в режимі реального часу оновлювати дані, наприклад, координати GPS. Ці дані дозволяють Barracuda точно підійти до морської міни. Оснащений гідролокатором і камерою в носовій частині пристрій дозволяє оператору підтвердити знаходження міни, перш ніж направити та підірвати Barracuda, кожен такий пристрій працює як одноразовий заряд.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше