Революція в робототехніці: німецькі вчені за допомогою 3D-принтера створили анатомічно точну копію людської руки

Вчені з ETH Zürich представили останнє досягнення в галузі 3D-друку — роботизовану руку, яка вражає своєю анатомічною точністю та унікальною конструкцією.

Ця інновація складається з кісток, зв’язок і сухожиль, створених із різних гнучких полімерів, що відкриває перспективи для різних застосувань.

Істотний внесок у розвиток технології 3D-друку внесли дослідники з ETH Zürich і американського стартапу Inkbit, розробивши нові методи, які дають змогу друкувати об’єкти з використанням пластиків, які повільно тверднуть. Тепер стало можливим комбінувати м’які, еластичні та жорсткі матеріали для створення більш складних форм.

Рука створена з використанням тіоленових полімерів повільного затвердіння, що забезпечують видатні еластичні властивості. Процес друку ефективно обходить проблеми, пов’язані з затвердінням пластиків, що повільно тверднуть, з використанням лазерів для 3D-сканування кожного шару і автоматичної корекції нерівностей.

Професор Роберт Кацшманн відзначає переваги м’яких роботів, таких як створена рука, порівняно з традиційними металевими конструкціями. М’які роботи, як цей, знижують ризик травм під час взаємодії з людьми та краще підходять для роботи з тендітними предметами.

Ці технологічні успіхи дають змогу дослідникам розширити сферу застосування роботів, роблячи їх безпечнішими та універсальнішими у сферах, що потребують чутливості та гнучкості.

 

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше