Росія створила гігантську оборонну лінію з 2 тисяч залізничних вагонів на 30 км (фото)

Росіяни збудували 30 кілометрову лінію оборони з більш ніж двох тисяч залізничних вагонів.

Про це повідомляє аналітична спільнота DeepState.

Безперервна конструкція тягнеться по гілці від залізничного вокзалу в Оленівці до Волновахи та налічує близько 2100 вагонів різного типу.

Повідомляється, що зведення цього масивного оборонного рубежу розпочалося у липні 2023 року. Для його побудови, вочевидь, використовувався рухомий склад, викрадений з тимчасово окупованих територій.

Така оборонна споруда, що фактично являє собою суцільну стіну – це дуже серйозна перешкода на шляху наступаючих військ.

SAR-знімок однієї з ділянок російської лінії оборони. Джерело: Sentinel hub.

Враховуючи, що деякі відрізки залізничного шляху збудовані з високим земляним полотном (насипом, що розподіляє навантаження на ґрунт), така лінія оборони є повноцінним оборонним валом.

Її подолання можливе тільки після проведення масштабних інженерних робіт: розчеплення вагонів, зняття з колій або переміщення в інше місце. Однак ці інженерні роботи будуть супроводжуватися протидією російських засобів ураження.

Одночасно з проблемами для українських військ, така лінія оборони створює проблеми для російських: логістика для передових позицій може бути ускладнена через перешкоду, крім того, такий бар’єр створює перешкоду для маневру.

«Це є дуже специфічною інженерною спорудою, ефективність якої оцінити складно. Задумка зрозуміла — перешкода для просування Сил Оборони. ЇЇ цілком можна розглядати як окрему лінію оборони, адже пошкодити, зрушити чи підірвати 30-кілометрову масу металу вкрай важко, а рух техніки через таку заваду без пробиття коридору неможливий», – пише команда DeepState.

Ділянка 70-кілометрового окопу на Запоріжжі. Джерело: Центр журналістських розслідувань.

Росіяни не вперше будують величезні інженерні загородження у рамках повномасштабної російсько-української війни.

У квітні 2023 року стало відомо, що росіяни збудували суцільний 70-кілометровий протитанковий рів на Запоріжжі, який простягнувся від селища Семенівка до населеного пункту Маринівка.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше