Росіяни вперше атакували Херсон новітніми високоточними ракетами “Гром-1”

Російські окупанти обстріляли Херсон новітніми високоточними авіаційними ракетами “Гром-1” класу “повітря-земля”.

Відповідні фото з залишками ракети були опубліковані у мережі X (Twitter).

Повітряно-космічні сили рф обстріляли житловий квартал міста Херсон авіаційними ракетами “Гром-1”, які були прийняті на озброєння у 2013 році.

На опублікованих знімках з залишками ракети можна помітити їх схожість з ракетою “Гром-1”, через особливість вигнутих хвостових рулів.

Порівняння хвостових рулів залишків ракети після обстрілу Херсона та ракети “Гром-1”. Фото з мережі

Це вже не перший випадок використання ракети цього типу після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Перше невдале застосування ракети “Гром-1” відбулось 12 березня 2023 року. Через технічні проблеми ракета впала у приватному секторі тимчасово окупованого Донецька.

Треба зазначити, що це перший випадок застосування окупантами ракет цього типу на херсонському напрямку. До цього залишки ракет знаходили у Донецьку та на Харківщині.

Авіаційна ракета “Гром-1” розроблялась для використання з нових винищувачів Су-57, але також була інтегрована у систему озброєння літаків Су-34, Су-35 та Су-30.

Залишки хвостової частини ракети “Гром-1”. Фото з мережі

Ракета масою 594 кг здатна долати відстань до 120 км та оснащена інерціальною системою наведення, а також супутниковою. Це дозволяє використовувати ракету проти стаціонарних нерухомих цілей, по раніше завантажених координатах.

Ракета оснащена ракетним двигуном. Бойова частина уламково-фугасна, вагою 315 кг.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше