Російські війська вперше використали в бою аналог американських керованих бомб GLSDB

Уніфікований модуль планування і корекції (УМПБ) Д-30СН може мати елементи від реактивних снарядів “Торнадо”. Проте бомба запускається з літака, оскільки на ній присутнє кріплення під пілон, розповіли аналітики.

Збройні сили російської федерації вперше застосували аналог американської бомби GLSDB — УМПБ Д-30СН. Про це повідомили в українському мілітарному Telegram-каналі VANGUARD.

“Росіяни вперше застосували аналог американського GLSDB під назвою УМПБ (уніфікований модуль планування і корекції, — ред.) Д-30СН”, — йдеться у повідомленні.

Офіцер ЗСУ опублікував фото невідомого до цього “вундерваффе”, який позиціонується як виріб для КАБ калібру 300 мм. Крім цього, теоретично його можна застосовувати з РСЗВ “Смерч/Торнадо-С”.

Аналітики вважають, що в цій зброї (9Б706.1) можуть використовуватися деякі елементи від реактивних снарядів “Торнадо” (9М544). Проте бомбу запускали з літака, оскільки на ній присутнє кріплення під пілон.

КАБ була виготовлена в лютому 2024 року, проте точні ТТХ невідомі через недостатню кількість інформації про зброю. Проте, теоретично, УМПБ можуть обладнати двигуном для того, аби збільшити дальність.

Нагадаємо, 8 березня офіцер ЗСУ повідомив, що російські військові використали КАБ ФАБ-250 з новим універсальним модулем планування для некерованих авіабомб. Військовий розповів, що бомби оснащені бойовою частиною ФАБ-250, приймачем супутникових сигналів “Комета”, системою елеронів і рулів у хвостовій частині, паливним баком і підвісним турбореактивним двигуном.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше