Samsung вимагає знищувати гаджети з неоригінальними запчастинами під час ремонту

Samsung вимагатиме від ремонтних майстерень знищувати гаджети, які використовують неоригінальні запчастини. Про це повідомляє видання 404 Media, яке отримало контракт, обов’язковий для підписання сторонніми сервісами в обмін на постачання оригінальних компонентів від Samsung.

Контракт передбачає кілька суперечливих умов:

  1. Передача даних клієнтів: Ремонтні майстерні зобов’язані передавати Samsung велику кількість даних про клієнтів, включаючи ім’я, контактну інформацію, причини скарг і подробиці про характер поломки.
  2. Знищення пристроїв з неоригінальними деталями: Якщо фахівець виявить, що пристрій було відремонтовано з використанням неоригінальних компонентів, він повинен негайно повідомити Samsung про клієнта та розібрати пристрій, фактично знищивши його.

У контракті зазначено:

“Компанія зобов’язана негайно розібрати всі продукти, які створені або зібрані з Сервісних частин, складаються з них або містять будь-які Сервісні деталі, що не були придбані в Samsung (за винятком тих Сервісних деталей, які описано вище), і негайно повідомляє Samsung письмово про деталі та обставини будь-якого несанкціонованого використання або незаконного привласнення будь-якої Сервісної частини для будь-яких цілей, окрім передбачених цією Угодою. Samsung може розірвати цю Угоду, якщо ці умови порушено”.

Цей контракт викликав критику, оскільки раніше Apple звинувачували в тому, що вона перешкоджає ремонту пристроїв у сторонніх сервісних центрах із використанням неофіційних деталей. Як виявилось, Samsung йде ще далі в цьому питанні.

Нещодавно лабораторія iFixit, що спеціалізується на ремонті пристроїв, припинила співпрацю з Samsung через невиправдано високу вартість запасних частин і триваючу практику компанії, що не узгоджується з правом на ремонт. Чи пов’язано це з контрактом, описаним вище, наразі невідомо.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше