Секретний інгредієнт від дієтологів: спеція, яка може знизити ваш кров’яний тиск

Те, що ви споживаєте, безумовно впливає на рівень кров’яного тиску. Якщо мова йде про необхідність його зниження, особливий акцент варто зробити на одній конкретній спеції, повідомляє eatingwell.

За даними American Heart Association, дієта, спрямована на здоров’я серця, фокусується на вживанні фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, нежирних молочних продуктів, риби, горіхів і бобів, а також обмежує насичені жири, алкоголь, натрій та цукор.

Однак слід враховувати, що також важливе значення може мати використання різних спецій. Якщо ви шукаєте конкретну спецію для зниження артеріального тиску, рекомендується обрати імбир. Імбир вже давно відомий своїми кулінарними та травними перевагами, і фахівці стверджують, що він також може бути корисний для здоров’я серця.

В дослідженні, опублікованому в Phytotherapy Research, розглядалися шість рандомізованих клінічних випробувань, які досліджували вплив добавок імбиру на артеріальний тиск. Загалом вони виявили, що імбир сприяє значному зниженню як систолічного, так і діастолічного артеріального тиску в середньому на 6 і 2 пункти відповідно порівняно з плацебо.

Однак важливо зазначити, що це зниження спостерігалося лише в учасників із середнім віком 50 років або менше. Доза, необхідна для зміни артеріального тиску, становила не менше 3 грамів на день (це менше ніж 2 чайних ложок меленого імбиру), яку приймали протягом 7-12 тижнів.

Крім того, можливо, антиоксидантні властивості імбиру допомагають регулювати артеріальний тиск, вказує огляд Phytotherapy Researc. Імбир багатий рослинними сполуками, такими як гінгероли, шогаоли, зінгерон і парадол, які можуть сприяти антиоксидантній активності, яка підтримує кровоносні судини чистими, і ці сполуки також можуть стимулювати розширення кровоносних судин, покращуючи кровотік.

Згідно з дослідженням у Nutrition Reviews у 2021 році, є також деякі докази того, що добавки з імбиром можуть допомогти покращити рівень холестерину, цукру в крові та запалення. Тим не менш, усі ці потенційні переваги імбиру для здоров’я потрібно вивчити більш ретельно, щоб повністю зрозуміти користь імбиру для здоров’я.

Джерело eatingwell

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше