Що їсти й пити в літню спеку, щоб залишатися бадьорим?

Літо в розпалі, і все частіше нам дошкуляє нестерпна спека, коли гарячі сонячні промінчики вже не в радість, а розігріте повітря аж кипить. Мужньо терпіти задуху й намагатися перечекати день до вечора – далеко не найкращий вихід. Адже тривалий вплив високої температури може призвести до погіршення самопочуття, зниження праце­здатності й навіть до загострення хронічних хвороб. Щоб убезпечити себе, освіжитися й змусити організм ефективно функціонувати, варто потурбуватися про профілактику перегріву.

Які напої будуть корисними під час спеки?

Якщо градусник термометра долає позначку +25 градусів, людське тіло починає стрімко втрачати рідину. Тому лікарі-дієтологи радять, перш за все, налагодити режим пиття. Варто віддавати перевагу простій або мінеральній воді, водичці з додаванням лимона та м’яти, натуральному лимонаду, квасу, морсу, смузі, компоту зі свіжих ягід і фруктів.

Справжнім порятунком від задушливої спеки стануть смачні чаї оптом – як класичні зелені та чорні, так й екзотичні фруктові й каркаде. Ці тонізувальні напої чудово вгамовують спрагу, додають сил та наснаги, охолоджують організм зсередини. Недарма серед народів Середньої Азії побутує думка: «Коли спекотно, потрібно випити більше чаю». На Сході протягом століть улітку вживають не прохолодні, а гарячі чаї, що спричиняють потовиділення. Сучасні ж лікарі радять пити цей цілющий напій в будь-якому вигляді: холодним, гарячим, ледь теплим або з льодом. Але обов’язково без цукру.

Кисломолочними продуктами, такими як йогурт, ряжанка чи кефір – можна не тільки втамувати спрагу, але й перекусити. А от вживання фруктових соків, алкогольних і газованих напоїв краще скоротити, адже вони підвищують рівень цукру в крові, збільшують навантаження на серцево-судинну систему й прискорюють зневоднення.

Як харчуватися влітку?

В літню пору року завжди вдосталь свіжих овочів, фруктів, ягід і зелені, в яких зберігаються «живі» вітаміни, мікроелементи, антиоксиданти, ефірні олії. Таке розмаїття корисної їжі саме по собі підказує, яким має бути здорове меню в спекотні дні. Чим більше у вашому раціоні полуниці, кавунів та помідорів, тим легше пристосуватися до підвищення температури повітря.

Найбільш ситним прийомом їжі має бути сніданок, коли на вулиці ще не дуже жарко. Продукти, що знадобляться для його приготування, шукайте за посиланням. Завдяки збалансованому повноцінному сніданку, ви наберетеся енергії, «запустите» мозок і уникнете переїдання протягом дня. Для поліпшення травлення намагайтеся влітку їсти невеликими порціями кожні 3−4 години. В обід та ввечері достатньо перекусити легкими стравами, вітамінними салатами й сезонними фруктами.

Постарайтеся уникати солодощів, жирних і смажених страв, фаст-фуду та солоної їжі, що важко перетравлюються, затримують рідину в організмі, призводять до набряклості. Обирайте щойно приготовані страви зі спеціями, тому що в спеку продукти псуються швидше і зростає ризик інфекцій.

Бережіть себе – і ви станете невразливими до високих температур!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше