Що показала Microsoft на заході Surface and AI

Естафета презентацій дійшла до Microsoft. Раніше ми писали про велику презентацію Apple, де, зокрема, був представлений новий iPhone 15. Microsoft також провела захід, присвячений новим продуктам Surface та штучному інтелекту. Показали нові ноутбуки, розповіли більше про сервіс Copilot, не забули про офісні програми та інше.

Copilot та інші втілення штучного інтелекту

Компанія провела більшу частину заходу, розповідаючи про ШІ та Copilot. Це помічник, дещо схожий на чатбота Bing AI, але зі значно ширшою функціональністю. Microsoft планує інтегрувати його в усі свої продукти, особливо в пакет офісних програм. Планується, що Copilot стане доступним для ширшого кола користувачів у рамках оновлення Windows 11, яке вийде 26 вересня.

Презентація нових функцій Windows 11, зокрема Copilot: відео

 • Перш за все, Copilot буде вбудовано прямо у Windows. Нова кнопка з’явиться на панелі завдань.
 • Керувати Copilot можна голосом, текстовими запитами або клацанням миші.
 • Варіантів використання технології безліч, компанія показала декілька з них. У рекламному ролику користувач використовує ШІ для увімкнення темного режиму, впорядкування вікон на робочому столі, отримання короткого підсумку зі статті в браузері, дає команду видалити фон з фотографії та продовжити редагування в Paint (який тепер отримає свій генеративний штучний інтелект, можливість працювати з шарами та прозорим фоном), створення плейлиста у Spotify за настроєм та багато іншого.
 • Також показали, як Copilot сканує довгий електронний лист і витягує релевантну інформацію про ресторани, що знаходяться в межах пішохідної доступності від місця проведення заходу. В іншій демонстрації було показано, як Copilot розв’язує і пояснює математичне рівняння, просто обвівши його на екрані стилусом.
 • Помічник зможе витягувати контекст з вашого телефона. Наприклад, зчитуючи інформацію, яку ви отримуєте від авіакомпанії в смс-повідомленні, Copilot може отримати дані про ваш рейс.
 • Версія Copilot, орієнтована на шопінг, також на підході.

Фактично Microsoft інтегрувала Copilot з усією операційною системою, надаючи ШІ доступ до інформації з додатків, особистих даних, електронної пошти, пошуку та іншого. Це робить його фактично особистим віртуальним помічником, а не звичайним чатботом.

Dall-E 3

Компанія також розповіла про DALL-E 3, штучний інтелект для генерування зображень за текстовим описом. Він тепер інтегрований в інструмент генерування зображень пошукової системи Microsoft Bing.

Якість результатів, принаймні в цих демо-версіях, набагато краща, ніж у попереднього покоління, і Microsoft заявляє, що зображення будуть позначені цифровими водяними знаками як створені штучним інтелектом, щоб ніхто не переплутав їх із творами мистецтва, створеними людиною.

Microsoft 365 Chat

Copilot розпочався як асистент зі штучним інтелектом для програм Office. Його нова версія, що охоплює майже всі корпоративні інструменти Microsoft, виділяється новим чатботом, який просто називається Microsoft 365 Chat. Компанія подає його як асистента, який читає всі ваші електронні листи, тексти, файли, запити на зустрічі, спільні документи тощо, надає вам резюме, підбиває підсумки, виділяє пріоритети і дає компактний огляд того, на що найкраще витрачати час.

ШІ вже може писати пости в блогах і статті, але з неоднозначними результатами, які часто треба редагувати. Однак стверджується, що 365 Chat покращить свої результати, дозволивши вам безпосередньо посилатися на документи Office, від файлів Word до таблиць Excel, витягуючи з них потрібну вам інформацію.

Найбільш розумним потенційним використанням є функція “звучати як я”, яка дозволяє йому писати електронні листи (в Outlook, звичайно), що імітують ваш особистий стиль, завдяки чому електронні листи, створені штучним інтелектом, не здаватимуться штучними.

Surface Laptop Go 3

Не обійшлося і без обговорення нових пристроїв, адже ця подія також була присвячена апаратному забезпеченню, зокрема, лінійці ПК Microsoft Surface. Вони здебільшого є преміальними та досить дорогими комп’ютерами.

Surface Laptop Go 3 / Фото Microsoft

Першим показали Surface Laptop Go 3, відносно бюджетний 12,4-дюймовий ноутбук з сенсорним екраном, розроблений для портативності, тобто повинен бути досить легким.

 • На борту процесор Intel Core i5 12-го покоління. Microsoft заявляє, що він на 88% швидший, ніж оригінальний Surface Laptop Go трирічної давнини. Яким є приріст відносно торішньої моделі, невідомо.
 • Третє покоління обіцяє до 15 годин автономної роботи.

Ціна – 799 доларів, що натякає на не дуже високу продуктивність, якої вистачить, наприклад, для навчальних цілей.

Surface Laptop Studio 2

На вищому рівні знаходиться Surface Laptop Studio 2. Microsoft стверджує, що це найпотужніший Surface, який вона коли-небудь створювала.

Surface Laptop Studio 2 / Фото Microsoft
 • Він має процесор Intel 13-го покоління i7 H класу та графічний процесор NVIDIA GeForce RTX 4060 або RTX 4050 на вибір.
 • Ви також можете отримати до 2 ТБ сховища та 64 ГБ оперативної пам’яті.
 • Surface Laptop Studio 2 має 14,4-дюймовий сенсорний дисплей з частотою оновлення 120 герців.
 • Екран може нахилятися вперед, закриваючи собою клавіатуру.
 • Крім того, є інтригуючий трекпад, який, схоже, містить в собі деякі функції адаптивної миші Microsoft, орієнтованої на доступність, а також слот для карти пам’яті microSD.
 • Примітно, що Surface Laptop Studio 2 має окремий нейронний процесор, який може керувати функціями штучного інтелекту. Microsoft заявляє, що це перший Intel NPU в ноутбуці під управлінням Windows.
 • Компанія пропонує в комплекті зі стилусом Surface Slim Pen 2.

Surface Laptop Studio 2 буде доступний 3 жовтня. Його ціна починається від 1 999 доларів.

Компанія цього разу не оновлювала класичний планшет Surface Pro з клавіатурою-чохлом та Surface Studio, універсальний настільний комп’ютер з великим рухливим екраном, який не бачив оновлень уже кілька років.

Джерело 24 Канал

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше