Щоб “піймати” сигнал 5G у космосі потрібен супутник площею як трикімнатна квартира

Інженер Vodafone на ім’я Хосе Гевара увійшов в історію, ставши першою людиною, яка прийняла космічний голосовий дзвінок через інтернет 5G. Цим дзвінком Vodafone успішно завершила тестування космічних дзвінків разом із розробником і виробником супутників AST SpaceMobile. Сьогодні деякі смартфони уже пропонують супутниковий зв’язок, але лише у вигляді SMS, без підтримки голосової комунікації.

Гевара, який знаходиться в Іспанії, прийняв дзвінок з Гаваїв і використав для цього звичайний смартфон Samsung Galaxy S22, такий же, який може придбати кожен. Виклик був здійснений через тестовий супутник BlueWalker 3 (на фото вище) компанії AST SpaceMobile. За даними Vodafone, це найбільший комерційний комунікаційний масив, розгорнутий на низькій навколоземній орбіті.

BlueWalker 3 має масивну антенну решітку, яка простягається на 64 квадратних метри (площа деяких трикімнатних квартир в українських багатоповерхівках менша), найбільшу з тих, що коли-небудь розгорталися на орбіті Землі. Як тільки він розгорнув свою антену, супутник став одним із найяскравіших об’єктів на нічному небі.

Паралельно AST Space Mobile також протестувала мобільний інтернет через ту ж інфраструктуру та, очевидно, побила свій попередній рекорд. Цього разу дослідники досягли швидкості завантаження майже 14 Мбіт/с, а у Vodafone додали, що ця нова технологія має потенціал забезпечити мобільний інтернет навіть у найвіддаленіших регіонах планети.

Коментуючи цю новину, Маргеріта Делла Валле, виконавчий директор Vodafone Group, сказала, що компанія хоче «усунути розрив у використанні мобільного зв’язку» для мільйонів людей у Європі та Африці.

Це випробування знаменує собою віху в меті AST SpaceMobile щодо запуску п’яти комерційних супутників BlueBird, запланованого на 1 квартал 2024 року. Використовуючи супутники на низькій навколоземній орбіті для цього типу з’єднання, телекомунікаційна компанія сподівається надати мобільний зв’язок – як голосовий, так і мобільний інтернет – у певні місця. де фізична телекомунікаційна інфраструктура не була закладена або є складною/дорогою через ландшафт.

Джерело techtoday

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше