ШІ допомагає колонізувати Марс, шукаючи печери, в яких зможуть оселитись перші люди

Нова система штучного інтелекту успішно виявила десятки входів до печер на Марсі, використовуючи зображення поверхні планети, де могли б жити люди.

Про це пише британське видання The Independent.

Дослідники з Даремського університету, що у Великобританії навчили алгоритм машинного навчання CaveFinder розпізнавати потенційні входи у печери за зображеннями марсіанської поверхні.

Ці печери, сформовані в результаті обвалення стародавніх лавових трубок, можуть слугувати не лише притулком для майбутніх дослідників, а й потенційними областями для вивчення ознак мікробного життя на Марсі. Дослідники припускають, що багато таких трубок можуть бути взаємопов’язані під поверхнею планети.

Система CaveFinder змогла ідентифікувати 61 вхід до таких печер, аналізуючи зображення у чотирьох різних регіонах Марса. Це відкриває новий підхід до пошуку печер на Марсі, оскільки раніше вчені вручну вивчали тисячі супутникових зображень, що вимагало значних зусиль та часу.

Навіть якщо система штучного інтелекту ще не готова для виявлення печер на всій планеті, вчені вважають, що вона може бути ефективною для виявлення потенційних печер в обмежених регіонах, де вже відомо, що вони можуть існувати.

Джерело processer

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше