ШІ в законі: в ЄС ратифікували політичну угоду щодо правил штучного інтелекту

Законодавці в Європейському парламенті у вівторок ратифікували тимчасову угоду, яка прокладає шлях до повноцінного першого у світі закону про штучний інтелект.

Знакова угода спрямована врегулювати та обмежити ШІ, який використовується чи не у всіх сферах. Таким чином ЄС стає першою світовою силою, яка поступово виводить ШІ в площину закону.

Угода визначає потенційні загрози та забороняє: нецілеспрямоване копіювання зображень обличчя з Інтернету або записів камер відеоспостереження; розпізнавання емоцій на роботі та в навчальних закладах; використання ШІ вразливих місць людей (вік, інвалідність, соціальне становище тощо).

Крім цього, нові правила потребуватимуть виконання певних обов’язків перед тим, як запустити на ринок ШІ.

З’являться обмеження у використанні біометричних систем ідентифікації та штрафи для порушників — від 7,5 мільйонів євро або 1,5% обороту світового обороту до 35 мільйонів євро, відповідно 7% обороту.

Користувачі також матимуть право звертатись зі скаргами.

Пленарне голосування щодо самого закону може відбутися вже у квітні цього року, а саме після погодження документа на рівні комітетів.

Джерело reuters

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше