SpaceX заявила про запуск найшвидшого супутникового інтернету у світі та анонсувала вихід компактого Starlink Mini

SpaceX запустить послугу з надання найшвидшого супутникового інтернету у світі, за яку доведеться сплатити одноразовий внесок у $1,25 млн — і надалі передплата стартуватиме від $75 тис. за Гбіт/с на місяць. Також Маск анонсував вихід Starlink Mini, який має поміщатися у рюкзак.

Послуга, яка дістала назву Community Gateways, запропонує інтернет зі швидкістю завантаження та вивантаження 10 Гбіт/с і затримкою менш як 99 мс (для порівняння — стандартна швидкість у мережі Starlink варіюється від 100 до 400 Мбіт/с).

За сплачені $1,25 млн SpaceX не просто надішле термінал, а допоможе створити цілий комплекс. Пропозиція розрахована у першу чергу на провайдерів Інтернет-послуг, які намагаються знайти шляхи запровадження високошвидкісного широкосмугового зв’язку у віддалених районах.

У вересні компанія повідомила, що побудувала перший комплекс Community Gateway для жителів Уналашки — міста, розташованого на острові поблизу Аляски. Місцевий Інтернет-провайдер OptimERA тепер використовує супутникове з’єднання зі шлюзу для посилення широкосмугового зв’язку для більшості своїх клієнтів.

Тим часом Ілон Маск анонсував у своїй нещодавній промові, що термінал Starlink Mini готують до випуску вже у 2024 році — і він буде настільки компактним, що поміститься в рюкзаку.

Федеральна комісія зі зв’язку схвалила заявку SpaceX на використання мінітерміналів Starlink розміром з MacBook ще у вересні, однак досі компанія мовчала про продукт. Ціни, характеристики чи зображення теж ще немає.

Щодо “стандартного” терміналу Starlink наступного покоління, то попередні замовлення на продукт стартували ще в листопаді. Вартість обладнання коштує так само — $599, однак саме виробництво, як натякнув Маск, вже обходиться дешевше (раніше — близько $3000 на одиницю, але компанія постійно знижувала витрати на виробництво, що зокрема передбачало відкриття нового заводу в Техасі).

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше