США виділять Аргентині кредит на часткову оплату літаків F-16 які та купує в Данії
Аргентина уклала угоду про купівлю 24 винищувачів F-16, що були у використанні, у Данії. Данська сторона, своєю чергою, оновлює свій авіаційний парк новітніми літаками F-35, виробництва американської компанії Lockheed Martin.
Угода була оформлена листом про наміри, підписаним міністром оборони Аргентини Луїсом Петрі та його данським колегою Троелсом Лундом Поульсеном у Буенос-Айресі 26 березня. На церемонії також був присутній посол США в Аргентині, Марк Стенлі.
Поульсен заявив, що Данія передасть Україні 19 винищувачів F-16 у якості допомоги, тоді як уряд країни вирішив продати Аргентині 24 данські F-16. Він описав угоду як “можливий продаж”.
Читайте також: Аргентина незабаром може купити F-16 в Данії
Данське Міністерство оборони підкреслило, що рішення про продаж літаків Аргентині було ухвалено в тісній співпраці з урядом США, який схвалив продаж цих американських винищувачів.
За інформацією від місцевих військових джерел у Буенос-Айресі, що говорили з Defense News на умовах анонімності, Аргентина витратить на придбання $320 мільйонів. Зазначається, що фінансування угоди буде здійснюватися за рахунок позик від банків та США, включаючи не лише літаки, але й озброєння та інше обладнання американського виробництва. Данія також надасть симулятори та запасні частини.
Очікується, що остаточний контракт буде підписаний наприкінці квітня в Копенгагені.
Продаж та передачу озброєнь, включаючи ракети класу “повітря-повітря” середньої дальності AIM-120, буде керувати Агентство США з безпеки та оборонного співробітництва в рамках програми зовнішніх військових продажів Пентагону.
Передачею літаків F-16 займеться Організація закупівель та логістики Данії, а нагляд за процесом закупівель в Аргентині буде здійснювати директорат логістики аргентинської армії.
Переговори щодо цієї угоди розпочалися за часів попереднього уряду Аргентини під керівництвом тодішнього президента Альберто Фернандеса і включали розгляд можливості придбання нових китайсько-пакистанських винищувачів JF-17. Однак потенційна купівля JF-17 була відкинута через занепокоєння щодо можливого негативного впливу на відносини з військовими США.