США виділять Аргентині кредит на часткову оплату літаків F-16 які та купує в Данії

Аргентина уклала угоду про купівлю 24 винищувачів F-16, що були у використанні, у Данії. Данська сторона, своєю чергою, оновлює свій авіаційний парк новітніми літаками F-35, виробництва американської компанії Lockheed Martin.

Угода була оформлена листом про наміри, підписаним міністром оборони Аргентини Луїсом Петрі та його данським колегою Троелсом Лундом Поульсеном у Буенос-Айресі 26 березня. На церемонії також був присутній посол США в Аргентині, Марк Стенлі.

Поульсен заявив, що Данія передасть Україні 19 винищувачів F-16 у якості допомоги, тоді як уряд країни вирішив продати Аргентині 24 данські F-16. Він описав угоду як “можливий продаж”.

Читайте також: Аргентина незабаром може купити F-16 в Данії

Данське Міністерство оборони підкреслило, що рішення про продаж літаків Аргентині було ухвалено в тісній співпраці з урядом США, який схвалив продаж цих американських винищувачів.

За інформацією від місцевих військових джерел у Буенос-Айресі, що говорили з Defense News на умовах анонімності, Аргентина витратить на придбання $320 мільйонів. Зазначається, що фінансування угоди буде здійснюватися за рахунок позик від банків та США, включаючи не лише літаки, але й озброєння та інше обладнання американського виробництва. Данія також надасть симулятори та запасні частини.

Очікується, що остаточний контракт буде підписаний наприкінці квітня в Копенгагені.

Продаж та передачу озброєнь, включаючи ракети класу “повітря-повітря” середньої дальності AIM-120, буде керувати Агентство США з безпеки та оборонного співробітництва в рамках програми зовнішніх військових продажів Пентагону.

Передачею літаків F-16 займеться Організація закупівель та логістики Данії, а нагляд за процесом закупівель в Аргентині буде здійснювати директорат логістики аргентинської армії.

Переговори щодо цієї угоди розпочалися за часів попереднього уряду Аргентини під керівництвом тодішнього президента Альберто Фернандеса і включали розгляд можливості придбання нових китайсько-пакистанських винищувачів JF-17. Однак потенційна купівля JF-17 була відкинута через занепокоєння щодо можливого негативного впливу на відносини з військовими США.

Джерело Defense News

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше