Stability AI оголосила про вихід Stable Diffusion 3 – нового покоління генеративного ШІ для зображень та відео

Компанія Stability AI оголосила про вихід в ранній доступ Stable Diffusion 3, новітньої версії своєї легендарної моделі генерації зображень, та, як очікується, відео. Ця модель базується на оновленій архітектурі та здатна працювати на різноманітному обладнанні, хоча для її використання все одно потрібен потужний GPU.

Stable Diffusion 3 використовує удосконалену техніку “дифузійного трансформера”, яка була розроблена у 2022 році та оновлена у 2023 році. Також застосовується техніка “відповідності потоку”, що допомагає покращити якість зображень.

Компанія випустила різні версії моделі, від 800 мільйонів до 8 мільярдів параметрів, щоб забезпечити сумісність з різним обладнанням. На відміну від моделей OpenAI та Google, які теж нещодавно анонсували свої нові мовні моделі, Stable Diffusion не обмежується API, що робить її більш доступною для використання. А саме, моделі ШІ можна встановити в себе на комп’ютері та не залежати від підписок, мережі та інших обмежень. Обмеження лише одне, потужність вашого ПК.

Однією з ключових особливостей SD3 є її здатність до багатомодального розуміння та генерації відео. Хоча ці можливості все ще теоретичні, здається, що немає технічних перешкод для їх впровадження у майбутніх оновленнях.

Stable Diffusion прагне стати універсальним інструментом у галузі генеративного AI, знижуючи поріг входу для користувачів. Компанія також заявила про вжиття заходів безпеки, щоб запобігти зловмисному використанню моделі, включаючи захисні механізми на етапах навчання, тестування та впровадження моделі.

Деталі цих заходів безпеки ще не розкриті, але вони будуть уточнені перед публічним випуском моделі. Спільнота з нетерпінням чекає подальших новин та інновацій, пов’язаних з цією розробкою.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше