Стенфордські вчені створили ультралегку спіральну антену, яка може замінити традиційні супутникові тарілки

Зазвичай, щоб встановити зв’язок у місцях бойових дій чи стихійних лих, доводиться перевозити та встановлювати відносно громіздкі та дорогі супутникові антени, але незабаром проста трубчаста антена, зроблена з плетених смужок, зможе замінити «тарілку».

Прототип пристрою, розроблений вченими зі Стенфордського університету, є формою так званої спіральної антени. Зазвичай цей тип антени складається з одного або декількох проводів, що намотають по спіралі (наприклад, штопор) навколо центральної опорної щогли.

Нова «бістабільна чотиризахідна спіральна антена, що розгортається» позбавляється опори і замінює дроти смужками з провідного волокнистого композитного матеріалу – вони намотані разом по спіралі, утворюючи порожнистий циліндр. Цей циліндр можна витягнути в довгу тонку конфігурацію заввишки близько 305 мм або опустити вниз, щоб сформувати кільце заввишки приблизно 25 мм і шириною 127 мм.

При підключенні до електроніки, такої як приймач, заземлююча пластина та акумулятор – антена випромінює малопотужний сигнал у всіх напрямках, забезпечуючи радіозв’язок із членами наземної команди. У короткому стані він посилає потужний сигнал у певному напрямку, забезпечуючи можливість супутникового зв’язку. Частоти, які у будь-якому стані, визначаються точними розмірами кожної окремої антени.

Реч, яка допомагає спростити налаштування – це бістабільна конструкція пристрою. Це означає, що коли його тягнуть або штовхають вручну, він автоматично приймає потрібну конфігурацію, тому немає ніяких здогадів щодо того, чи правильно він був розгорнутий, чи то на місці катастрофи, чи то на полі бою.

«Наша антена легка може перемикатися між двома робочими станами. Вона здатна зробити більше з мінімальними витратами у тих сферах, де відсутній зв’язок», – сказала проф. Марія Саковська.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше