Створено генератор електрики, який потребує лише склянку рідини, щоб працювати вічно

Енергію виробляє броунівський рух

Дослідники з Нанкайського університету в Китаї створили прототип майже вічного генератора електрики, який не потребує палива. Він генерує електрику за рахунок одного з фундаментальних явищ нашого світу – броунівського руху молекул. Тобто для запуску генератора його потрібно лише помістити в склянку з водою.

Молекули рідини постійно рухаються завдяки наявній у них тепловій енергії. При чому чим вища температура рідини, тим швидше рухаються молекули, а при надвисоких швидкостях руху відстані молекули рідини відлітають одна від одної так далеко, що рідина перетворюється на газ. При кімнатній температурі молекули рідини просто штовхаються у ємності. Тобто, термометр – це такий собі спідометр швидкості молекул.

Мініатюрний генератор може перетворювати ці рухи молекул рідини кімнатної температури в електрику. Розробники кажуть, що пристрій можна буде використовувати для живлення медичних імплантатів або навіть невеликої побутової техніки.

«Ми подумали, що було б цікаво та важливо побачити, чи можна цей рух зібрати та перетворити на електрику», — каже Вей Лі з Нанкайського університету в Китаї.

Лі та його колеги створили пристрій для збору енергії площею лише 1 квадратний сантиметр, який складається з верхнього та нижнього електродів, до кожного з яких прикріплено кілька ниток оксиду цинку шириною 25 нанометрів. Матеріал був обраний через його здатність генерувати електричний заряд при механічній деформації.

Пристрій трохи нагадує дві зубні щітки зі щетиною одна до одної, каже член команди Юйчен Луань із стартап-компанії East Eight Energy у Китаї.

Команда при кімнатній температурі занурила пристрій у ємність з рідиною під назвою н-октан – вуглеводень, такий як пропан або бутан, але з довшим ланцюгом атомів вуглецю та водню. Молекули в рідині натикалися на мініатюрні нитки оксиду цинку, каже Луан, і пристрій генерував невелику напругу 2,28 мілівольт і струм 2,47 наноампер.

Хоча наразі пристрій генерує лише невелику напругу, він може стати чистим і повсюдним джерелом енергії для малопотужних пристроїв. Адже тепловий рух молекул рідини буде існувати у будь-який момент часу при кімнатній температурі.

Джерело techtoday

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше